Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

V 4. kole PVP Prešovčanom prisúdil žreb Pick Szeged

Sportnet|Publikované 19. nov 2002 o 23:00

Prešov Vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie včera o 11. hodine začalo žrebovanie osemfinálových dvojíc Pohára víťazov pohárov v

hádzanej mužov. Po senzačnom postupe cez favorizovaný nórsky Drammen HK sa "v osudí" menoslovu tímov nachádzal i názov ŠK Farmakol Tatran Prešov. S napätím očakávaná správa o najbližšom pohárovom súperovi prešovských farmaceutov veru nenadchla. Prešovčania narazia na maďarský Pick Szeged. Aktuálneho lídra domácej ligy, ktorý už desať kôl nestratil ani len bod... Napokon, posúďte sami z prvých reakcií z tamojšieho hádzanárskeho tábora.

Miloslav Chmeliar, majiteľ klubu: "Silnejšieho súpera sme asi nemohli dostať. Szeged je špičkový európsky tím. Podčiarkuje to i jeho víťazstvo nad Veszprémom v domácej lige, inak minuloročným finalistom PEM. Čo k tomu viac dodať...? Osobne som si prial naraziť na Fínov. Španielov a súpera spoza našich južných hraníc som si želal ako tých posledných. Máme Maďarov, nuž pôjdeme hrať i proti nim. Aj takýto súper vie vybičovať. Avšak, je nadmieru silný. Prvý zápas hráme 7. decembra v Sezegede, odvetu o týždeň doma."

Martin Lipták, tréner Farmakolu Tatran: "Aj ja som sa nádejal na Fínov. Neberte preto teraz moje slová ako alibistické, ale musíme si uvedomiť aktuálny kvalitatívny rozdiel medzi našim mužstvom a tímom Szegedu. Tréner Dragan Djukič má na súpiske šiestich Juhoslovanov, jedného Kubánca, piatich súčasných reprezentantov a obrovský finančný rozpočet... Je to teda nesmierne vážny súper. Napriek tomu sa nesmieme pred ním "pokakať". S každým sa dá hrať, ale pritom mať na zreteli fakt, že do Prešova zavíta špičkové európske mužstvo. Myslím si, že naši priaznivci, bez ohľadu na výsledok prvého duelu, sa môžu tešiť na odvetu. Je to taký smiech cez slzy, lebo postupová šanca je naozaj minimálna. To vravím nie ako alibista, ale ako realista."

Róbert Kravčák, kapitán Farmakolu Tatran vo chvíli, kedy sme ho oslovili, o viedenskom žrebe nevedel... "Koho to vlastne máme?" Pick Szeged, odpovedáme a načúvame ďalej... "No nie! Tak žreb nám tentoraz neprial. Maďarov sme nechceli. Z kategórie atraktívnych by sme skôr brali Španielov, či Nemcov. Čo sa dá robiť. Vopred sa netreba vzdávať. Aj Nóri si mysleli, že cez nás ľahko prejdú a dopadlo to inak. Zázraky sa dejú zavše i v hádzanej..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.