Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

V 1. kole play off Handzuš a Somík proti Švehlovi

TASR|7. apr 2003 o 02:51

New York 7. apríla (TASR) - V 1. kole sa s play off NHL rozlúčia z predpokladaného počtu 13 štartujúcich minimálne dvaja slovenskí hokejisti. Vo Východnej ...

New York 7. apríla (TASR) - V 1. kole sa s play off NHL rozlúčia z predpokladaného počtu 13 štartujúcich minimálne dvaja slovenskí hokejisti. Vo Východnej konferencii na seba narazia Jiří Bicek (New Jersey) a Jozef Stümpel (Boston), v ďalšej sérii Michal Handzuš s Radovanom Somíkom (Philadelphia) nastúpia proti Róbertovi Švehlovi (Toronto).

Prezidentskú trofej víťaza základnej časti NHL mala už v noci na nedeľu istú Ottawa (Zdeno Chára, Marián Hossa), v poslednú noc na pondelok sa rozhodovalo o víťazovi Západnej konferencie i o ďalších pozíciách v nej. Primát napokon získal Dallas, naopak Vancouver prišiel o tretie miesto a zároveň o víťazstvo v Severozápadnej divízii. Divíznu trofej Näslundovi a spol. uchmatlo Forsbergom vedené Colorado a tím Avalanche prepisoval históriu. Colorado vytvorilo rekord ziskom deviateho divízneho primátu v neprerušenom rade.

Dvojice play off (systém best-of-seven - na 4 víťazstvá, zápasy 2-2-1-1-1, doma začína lepšie umiestnený tím po základnej časti):

Východná konferencia:

1-Ottawa (HOSSA, CHÁRA) - 8-NY Islanders

2-New Jersey (BICEK) - 7-Boston (STÜMPEL)

3-Tampa Bay - 6-Washington (BONDRA, ČIERNIK)

4-Philadelphia (HANDZUŠ, SOMÍK) - 5-Toronto (ŠVEHLA)

Západná konferencia:

1-Dallas - 8-Edmonton

2-Detroit - 7-Anaheim

3-Colorado - 6-Minnesota (GÁBORÍK, SEKERÁŠ)

4-Vancouver - 5-St. Louis (DEMITRA, SEJNA)

ph

Súvisiace články