Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Uzovčania si potrebujú nakloniť šťastenu

Nedobrý vstup majú za sebou futbalisti Uzoviec. (Autor: Daniel Dedina)
Sportnet|Publikované 18. apr 2013 o 22:00

Vstup do VI. ligy (skupina Šarišská) futbalistom OFK Uzovce nevyšiel. Na domácej pôde podľahli Šarišským Dravciam 0:1 (0:1).

SABINOV.

Očakávania sa naplnili

Tomuto súperovi mali čo Uzovčania odplácať, v úvode ročníka s nimi prehrali na ich pôde 3:4. Navyše, rozdiel v tabuľke bol pred duelom len štvorbodový, takže sa svojmu rivalovi mohli priblížiť na dostrel. Atmosféru navyše znásoboval fakt, že šlo o súboj dvoch obcí z rovnakého okresu. Z jednogólového víťazstva sa však opäť tešili hráči Šar. Draviec.

„Mal som z tohto zápasu mierne obavy. Vedel som, že nás nečaká nič ľahké, ale očakával som, že tri body zostanú doma,“ vyznal sa zo svojich predzápasových pocitov Jozef Mihálik, predseda OFK Uzovce.

Domáci napriek tomu, že inkasovali už v tretej minúte ,nedokázali v priebehu celého stretnutia nájsť adekvátnu odpoveď. „Potrebujeme nakloniť šťastenu k nám, vlečie sa to s nami už od jesennej časti,“ povzdychol si vzápätí.

S odchodom strelca odišli góly

Touto prehrou sa na postavení tímu nič nezmenilo, momentálne je stále na desiatom mieste, ale svoju pozíciu si ešte viac „zabetónovalo“.

Odstupy v tabuľke však nie sú v žiadnom prípade dramatické, navyše Uzovčania sa pokúsia vziať si stratené späť už túto nedeľu, kedy sa predstavia na ihrisku Dlhej Lúky. Tá je tiež zo sorty súperov, s ktorými hráči OFK súperia o čo najlepšiu pozíciu v tzv. pokojných vodách.

„Naším cieľom pre zvyšok tejto sezóny je pohybovať sa v relatívne pokojnom strede pelotónu,“ potvrdzuje súčasné ambície Mihálik.

Uzovce zvykli tvrdiť muziku na horných poschodiach tabuľky: Kde možno hľadať príčiny ústupu z pozícií?

„Jednou z hlavných príčin tejto situácie, podľa mňa kľúčovou, sa ukazuje absencia strelca, ktorého sme v predchádzajúcom období mali najmä v osobe Tokára. Ten momentálne hosťuje v Demjate. Jeho góly a strelecký inštinkt nám teraz chýbajú,“ vysvetľuje vzniknutú situáciu.

Napriek tomu neplánuje výprava Uzoviec cestovať do Dlhej Lúky v porazeneckej nálade. „Očakávam opäť vyrovnaný boj a pevne verím, že v tomto prípade už aj s úspešným výsledkom pre nás,“ nádeja sa činovník klubu. Nielen tento, ale aj všetky ostatné zápasy 18. kola majú jednotný výkop o 16.00 hod.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.