Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Uzdravený Giraltovčan Vojta rozhodol okresné derby

Lukáš Vojta. Bol strelcom jediného gólu. (Autor: Ladislav Lukáč)
Sportnet|Publikované 21. apr 2013 o 22:00

V druhom tohtoročnom zápase sa stretli dvaja zástupcovia Svidníckeho okresu. Derby však úrovňou zaostalo za očakávaním.

GIRALTOVCE. V druhom tohtoročnom zápase sa stretli dvaja zástupcovia Svidníckeho okresu. Derby však úrovňou zaostalo za očakávaním a určite neuspokojilo 200 divákov. Zápasu chýbalo väčšie nasadenie a hráči oboch mužstiev akoby šetrili krokmi.

Od úvodnej minúty tohto súboja sa hralo skôr opatrne a obojstranne disciplinovane. Nebezpečných akcií v prvom polčase prakticky nebolo. Hostia na Štefaníkovu bránu vôbec nevystrelili a z domácej strany stoja za zmienku strely Čabalu a Fiľakovského.

Prišla však 35. minúta a Giraltovčania tradične využili štandardku. Po rohovom kope a hlavičke Šinaľa sa lopta dostala k stopérovi Slovana Lukášovi Vojtovi a ten z voleja asi z 13 metrov nedal Matkobišovi šancu. Zaujímavosťou je, že jeho štart bol do posledného okamihu otázny.

„Ochorenie mi zabránilo nastúpiť už v predošlých zápasoch. Ja som sa však cítil veľmi dobre a ďakujem lekárovi, že ma dal do poriadku. Veľmi som chcel chlapcom pomôcť a som šťastný, že môj presný zásah bol aj víťazný. Keď mi Šinaľ priťukol loptu hlavou, tak som sa v momente rozhodol pre prudkú strelu. Lopta mi sadla naozaj perfektne,“ opísal gólovú situáciu skúsený futbalista a opora Slovana.

Muž zápasu

Druhý polčas bol po futbalovej stránke oveľa lepší. Už v 47. minúte napriahol z diaľky domáci Čabala, ale lopta letela tesne nad brvnom. To isté predviedol aj na druhej strane Frančák.

V 51. minúte ešte Vaľkov pokus Štefánik chytil a to bolo zo strany Svidníka všetko. V poli síce kombinoval dobre, ale do šancí sa nedostal aj preto, že mu v ceste stál výborný Vojta, určite muž zápasu.

„V prestávke nás tréner Gábor nabádal k vyššej aktivite a odvahe útočiť. Naši mladí chlapci ťažko znášali tlak derby, a tak nečudo, že im v rozhodujúcich chvíľach chýbala rozvaha. Ja som sa snažil ich povzbudzovať a škoda, že sme nedokázali využiť aspoň jednu zo štyroch vypracovaných šancí,“ dodal s úsmevom L. Vojta, ktorého prítomnosť na trávniku Giraltovciam výrazne pomohla.

Hostiteľom patrila záverečná štvrťhodina. To sa už začal prejavovať o 5 rokov nižší vekový priemer Slovana. Jeho hráči sa ešte dobre pohybovali a unavenej defenzíve hostí robili problémy.

V 76. min. Pankuch bežal sám na Matkobiša, ale v poslednej chvíli mu Medvec loptu vypichol. V rozpätí 80. minúty opäť Pankuch dva razy naservíroval loptu Čabalovi a Robovi do vyložených pozícií, ale strelci bránu tesne minuli.

Nakoniec zvýšiť mohol v 85. minúte Verčimák, ale sám v šestnástke prestrelil. Duel tak skončil tesným, ale zaslúženým víťazstvom domácich mladíkov nad skúsenými futbalovými harcovníkmi Svidníka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.