Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Už sa poučil, spať nebude

Sportnet|Publikované 19. sep 2007 o 22:00

Niekoľko mesiacov nebol v akcii. Preto privítal, že po nedávnej previerke v Nitre bude štartovať aj na nastávajúcom veľkom turnaji v Ostrave za

účasti Kubáncov a Rusov. Michal Onda, pästiar Lokomotívy Košice, ktorý v lige háji farby Vranova, však myslí hlavne na nastávajúce MS.

KOŠICE. Pod Zoborom najprv zdolal v prvom zápase chorvátskeho rivala technickým k. o. (ten bol dva razy počítaný) a vo finále prehral s Čechom Lazokom 13:23 na body. S týmto borcom sa stretol po prvý raz. "Boxuje za Ústí a bol aj víťazom tunajšej Veľkej ceny. V prvých dvoch kolách som zaspal a už som manko nedobehol," uviedol slovenský reprezentant.

Príliš taktizoval

Východniar priznal, že príliš taktizoval, veľa premýšľal. Nebol v tom rešpekt, ale prehnané špekulovanie o taktike boja. "Poučil som sa." Do augusta nevedel, či sa zúčastní na svetovom šampionáte v USA. Hneď ako sa dozvedel priaznivé správy, trojfázovo zarezáva. Pauzu v ringu kompenzuje zvýšeným tréningovým úsilím.

Mohol si vyberať

Michal podobne ako jeho brat Ján sú univerzálni úpoloví športovci. Venujú sa i kickboxu. Dokonca sa črtala šanca dostať sa na svetový šampionát i v kickboxe. "Volali ma tam, ale termíny sú takmer podobné, takže by som to nestíhal." A prečo si mladší z bratov Ondovcov vybral radšej vrchol v boxe? "Viac sa mi páči toto odvetvie, je v ňom vyššia kvalita, hoci ako kickboxer by som možno mal nádej urobiť lepší výsledok. Lebo konkurencia tam nie je taká výrazná." Navyše Košičana láka vybojovať si miestenku na olympijské hry na budúci rok v Pekingu. Tam sa kvalifikujú prví ôsmi v každej hmotnostnej kategórii na MS. "Preto by ma každé umiestnenie od ôsmeho miesta hore potešilo."

Šesťdesiatka mu vyhovuje

Na rozdiel od Jána Ondu Michal Onda neupustil od svojej kategórie do 60 kilogramov. "Boxujem v nej tretí rok, vyhovuje mi." V zámorí narazí možno aj na rivalov z iných kontinentov. Dosiaľ má skúsenosti len z európskeho štýlu, takže sa bude musieť naučiť čeliť inému spôsobu boja takpovediac za pochodu. "Bude na mne, ako sa s iným poňatím vyrovnám. No na takejto akcii už niet slabých boxerov, takže je jedno, kto odkiaľ pochádza."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.