Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Už sa nevie dočkať, kedy splatí dôveru

Sportnet|Publikované 25. sep 2008 o 22:00

Viac než dva roky pobudol na talianskych trávnikoch. Keďže predtým v Artmedii a najprv i na Apeninskom polostrove si zvykol na rolu pravidelne

hrajúceho hráča, paberkovanie v poslednom období mu nevoňalo. Načrtol preto možnosť vzdialiť sa z týchto končín. Blažej Vaščák sa vybral za futbalovým šťastím do inej cudziny a zakotvil v Čechách.

TEPLICE. Pod ochranné krídla si zo zobral účastník najvyššej súťaže z Teplíc. Východniar si zvykol na menšie mestá a tak mu toto dejisko i v tomto smere vyhovuje. Neobáva sa ani väčšej zimy, od ktorej si podľa jeho slov neodvykol.

Transfer sa natiahol

Ani v pondelkovej dohrávke však ešte nenastúpil v novom drese na Sparte. "Mrzí ma, že mi ušiel už druhý zápas, predtým som nemohol ešte hrať ani proti Ostrave. Trošku sa to natiahlo s formalitami a preregistrovaním transferu. Verím, že najbližšie kolo mi už zasvieti zelená , hoci radšej nič nehovorím vopred, aby som to nezakríkol. Už sa však potrebujem dostať do zápasového tempa a zúročiť tak natrénované. Rád by som čím skôr splatil dôveru trénera," poznamenal borec, ktorý prišiel na hosťovanie z Lecce (jeho prvým pôsobiskom v Taliansku bolo Treviso) do konca ročníka (kontrakt má tam platný ešte do roku 2010). Jeho odchod sa zrodil za korektných okolností. Klub síce postúpil do Serie A, ale reálne náš legionár odhadol svoju pozíciu. Na post ofenzívneho hráča by mal poradové číslo 5 až 6 a tak si rýchle zrátal, že by viac sedel na lavičke než je únosné, kým by prišla šanca. Pôvodne zamýšľal, že by mohol hosťovať v Taliansku, kde si zvykol aj jazykovo (naposledy takto účinkoval v Cesene), ale zmenu nikto neurýchľoval i vzhľadom na to, že v Čechách je dlhšie obdobie na podobné rošády.

Zbaviť sa kŕča

Pre Blažeja je podstatné, že teplický kormidelník Plíšek - nahradil kouča Radu, ktorý sa ujal reprezentácie - ho veľmi chcel do tímu a obzeral sa po vhodných kandidátoch. Už spolu hovorili na tému herného využitia. "Pokúsim sa splniť všetky jeho požiadavky a predstavy. Predpokladám, že moja rola bude spočívať v ofenzívnom záložníkovi buď sprava alebo zľava," načrtol svoju úlohu borec, ktorý vie, že len časté nasadzovanie mu zaručí prípadnú ďalšiu nomináciu do repre. Mimochodom, vraj sa o Vaščáka zaujímal i Slovan, no s konkrétnou predstavou vyrukoval iba klub, kde sa dočasne usadil. Zatiaľ sa teda zoznamuje s prostredím a herným prejavom. "Niektoré zápasy nevyšli, napríklad s Příbramom. Zavše psychický tlak ovplyvnil výkonnosť a súrodosť, nie všetko vychádzalo. Aj tréner a jeho zverenci musia nájsť spoločnú reč natoľko, aby kŕč nadobro zmizol. Avšak bod proti Sparte povzbudil a bolo by dobré nadviazať na to v nastávajúcom súboji so Zlínom a tiež v pohárovej súťaži," priblížil fakty zo zákulisia B. Vaščák, ktorý posilnil slovenskú enklávu (jeho spoluhráčmi sú aj Belic a Gašparík).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.