Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Už sa hotoval odísť k susedom, no v Turci našli skôr spoločnú reč

Sportnet|Publikované 28. dec 2002 o 00:00

Martin - Nie vždy ten, kto príde prvý s ponukou, musí obstáť. Pred časom sa o Petra Filipa (na snímke) zaujímal Poprad. Už prebehli aj rokovania, ale

nakoniec to stroskotalo a útočník Spišskej Novej Vsi zostal doma. "Nebol som z toho sklamaný, hoci priznávam, s Popradčanmi som sa už dohodol aj na podmienkach. Okrem toho mal by som to odtiaľ bližšie domov. Vedel som však, že nič nie je stratené a ďalšia ponuka môže ešte prísť," uviedol 33-ročný borec, ktorý po tom, čo bolo jasné, že nádej východniarov na záchranu medzi elitou blikala čoraz slabšie, dostal súhlas k odchodu.

Na obzore sa znezrady objavili Martinčania a proti očakávaniu sa tento ofenzívny hokejista objavil práve v Turci na hosťovaní do konca sezóny. A práve včera absolvoval premiéru v novom pôsobisku. "V Martine som od nedele, pomaly si zvykám." Zaujímavé je, že nie tak dávno riaditeľ HK Slavomír Caban avizoval, že ak aj Spišiaci uvoľnia niektorých hráčov, stane sa tak najskôr koncom januára. V prípade Filipa sa to však urýchlilo. "Trošku som bol i prekvapený z tohto vývoja situácie, ale keďže si funkcionári oboch strán tľapli, nebol žiadny problém. A ja som rýchle našiel spoločnú reč s predstaviteľmi MHC. Najprv som bol informovaný v tom zmysle, že odídem až okolo siedmeho januára. Potom sa to urýchlilo. Prvý kontakt s mojím novým zamestnávateľom sa udial po zápase so Žilinou doma pred vianočnou prestávkou." Peter je skúsený matador, ktorý patril na Spiši medzi opory tímu a jeho výkony neunikli pozornosti záujemcov odinakiaľ. To, že zmenil načas dres, ho teší, lebo verí, že môže výkonnostne podrásť, zahrať si v kvalitnejšom celku. "Zvykám si na iný hokejový štýl mančaftu než tomu bolo dosiaľ v Spišskej Novej Vsi. A či prípadne bude neskôr aktuálny aj prestup? Ťažko povedať, to sa uvidí aj podľa mojej hry." Tréner Hovorka Filipovi ešte pred včerajším vystúpením nenaznačil, s kým bude nastupovať v útočnej formácii. "To všetko bude jasnejšie až po tom, čo sa zapracujem v tomto kolektíve. Aj ja sa hľadám, musím si nájsť svoje miesto." Pred meraním síl práve proti Spišskej Novej Vsi mal Peter zmiešané pocity. "Je to také čudné, že ešte pred pár dňami som sedel s chlapcami v rovnakej šatni a teraz som už ich súperom. V pondelok na tréningu som sa s bývalými spoluhráčmi rozlúčil, teraz sa naše cesty rozišli a tak to v živote býva."

Filip neprišiel úplne do neznámeho prostredia, s niektorými Martinčanmi už nastupoval aj predtým. Napríklad s Riečičiarom, Palovom, so Schneiderom. V doterajšej kariére veľakrát klubovú príslušnosť nemenil. Okrem pôsobenia na Spiši, kde hokejovo vyrastal, naháňal puk dva roky v Nemecku, vojenčil v Topoľčanoch a hral i vo Zvolene. "Sám som zvedavý, ako sa uplatním v MHC. Rád by som splnil očakávanie. Dosiaľ, čo som mal možnosť vidieť tunajších hráčov, tak urobili na mňa dobrý dojem. Bodaj by mi to s nimi išlo čo najlepšie."

Súvisiace články