Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Už je to tu - Prešov "budze bavic" v Čani

Sportnet|Publikované 1. nov 2002 o 23:00

Čaňa - Futbalisti Čane dnes privítajú minuloročného prvoligistu, hráčov Tatrana Prešov. Stretnú sa dva protipóly. Kým doma Prešovčania akosi nechcú

Čaňa - Futbalisti Čane dnes privítajú minuloročného prvoligistu, hráčov Tatrana Prešov. Stretnú sa dva protipóly.

Kým doma Prešovčania akosi nechcú vyhrávať (Ličartovce 2:3, Senec 1:1, Humenné 0:1, Topoľčany 0:0, Nitra 0:1, Podbrezová 1:2), vonku získali po troch víťazstvách a jednej remíze už desať bodov! V úvodnom kole vyhrali Prešovčania vo Veľkých Levároch (3:0), dokázali vonku zdolať i Dubovú (2:0) a Slovan B (1:0), remizovali v Banskej Bystrici (1:1)? zaknihovali si tri prehry (Dunajská Streda 1:2, Senica 0:3, Rimavská Sobota 0:1). Čaňa doma vyhrala so Slovanom B (3:2), zdolala Rimavskú Sobotu (4:1), ŠKP Devín (4:1), Senec (1:0), Humenné (2:0), remizovala s Topoľčanmi (0:0), na hruškách ju nachytali akurát Ličartovce (0:4). Prešov však kvôli bilancii vonku určite netreba podceňovať, hoci je v tabuľke nižšie. "Tiež si myslím, že je to ťažký súper. A tiež trochu zvláštny. Je to opačné mužstvo ako my. My doma body získavame, vonku nie. Prešovčania to robia naopak. Sám som zvedavý, ako to dopadne. Dúfam, že v náš prospech," hovorí ofenzívny záložník Čane Ľubomír Maďarik. "Bude to asi dosť extrémny zápas, v ktorom pôjde o to, kto z koho. Ale ja verím, že my budeme pokračovať v domácej sérii a im tú vonkajšiu prelomíme."

Tatran Prešov je predsa len trochu iný, oproti tomu, ktorý hral posledný ročník vtedajšej superligy. "Majú tam pomerne mladých hráčov, ktorí niekedy hrávali za prešovskú rezervu. Ale i skúsených, ktorí tam došli, ako príklad uvediem Fabulu. Myslím, že ide o vyvážený káder. Svojím štýlom sú vonku nebezpeční, na to sa musíme pripraviť. Doma im to možno nejde, vonku však získali desať bodov za tri výhry a remízu, čo o niečom hovorí."

Ľubomírovi Maďarikovi sa pritom proti zeleno - bielym v poslednom čase darilo. V minulom roku hrala Čaňa s Prešovom v Slovenskom pohári, v riadnom hracom čase skončilo stretnutie remízou 2:2, na penalty vyhrala a postúpila Čaňa. Pred začiatkom tohto druholigového ročníka sa Čaňa stretla s Prešovom v príprave, vyhrala 2:0. V pohárovom zápase skóroval Maďarík z penalty, potom v penaltovom rozstrele z jedenástich metrov opäť napínal sieť a do čierneho triafal i v spomínanom prípravnom zápase. "Dúfam, že to tak bude i v tomto stretnutí. Že niečím prispejem a vylepším si bilanciu."

Zápas Čaňa - Prešov patrí do kategórie východniarskych derby zápasov, čo je svojská kategória. "Keď je derby, tak sa o tom určite hovorí viac, ako keby sme hrali s niekým zo západného Slovenska. Derby - zápasy stále boli a sú príťažlivé. Či s Ličartovcami, či s Humenným, má to stále svoj náboj. Dúfam, že príde aj dosť ľudí a že ich nesklameme."

Čaňa má zas pre Prešovčanov istý symbolický náboj. Na jar minulého roku hrali v Prešove 1. FC Košice, vtedy s viac ako zaujímavým odstupom za Dejmalovými zverencami. Funkcionári 1. FC sa vtedy cítili dotknutí istými hláškami a správaním sa domácich, medzi nimi zarezonovala najmä tá s vcelku vtipným textom - vraj, "budzece bavic s Čaňu" (tá bola vtedy v pozícii suverénneho lídra III.ligy). A prešovské hlasy to prepískli, 1. FC hrá dnes so Slovanom Bratislava, s Čaňou dnes "budze bavic" Prešov. "Hmmm, toto sme u nás nepreberali. Uvidíme... Možno im po zápase povieme, že pred rokom

by nečakali, že budú hrať v Čani. Samozrejme, že to bude závisieť i od výsledku, dúfam, že u nás bude vládnuť dobrá nálada... Ale hovorím, tu sme tento moment nerozoberali."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.