Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Už bez znamienka

Sportnet|Publikované 12. feb 2009 o 23:00

Z prebytku rozohrávačiek v basketbalovom klube Maxima Broker Košice nastal zrazu ich nedostatok. Cohenová odišla do Besiktasu, Čarnoká je chorá a

Jalčová má opäť problémy s nohou. V stredu proti Prešovu nemala hrať dokonca ani Minčíková, ale tá napokon nastúpila. Aj tak však vypomôcť na tomto poste museli krídelníčka Hricková a juniorka Mackulínová.

KOŠICE. Ani lazaret v košickom tíme, keď pre zranenie sa opäť odložila aj premiéra posily Lawlessovej, však nezabránil domácim k hladkej výhre nad Prešovom 100:57.

Muselo okamžite von

Keby rozohrávka pred týmto stretnutím zhodou rôznych okolností tak "nehorela", zrejme by Jana Minčíková na stretnutie s Prešovom nenastúpila. "V nedeľu mi vyberali materské znamienko na lýtku. Zmenilo svoj tvar a lekár rozhodol, že musí okamžite von. Vyzeralo to na päť dní pauzy. Ak by boli k dispozícii ostatné rozohrávačky, asi by som neriskovala. Takto som si to zatejpovala, aby sa mi koža nenaťahovala a dalo sa s tým hrať. Počas zápasu som na to ani nemyslela," uviedla Minčíková.

Prešov bol odovzdaný

Nenastúpila však v základnej päťke, v tej bola na pozícii rozohrávačky Karatína Hricková, ktorá normálne hráva na krídle. V ďalšom priebehu zápasu sa však už na dirigentskom mieste striedala Minčíková a juniorkou Mackulínovou, pre ktorú to bol debut v seniorskom áčku. Košičanky napriek všetkému zvládli stretnutie bez najmenších ťažkostí, súpera odzbrojili už úvodnou šnúrou 11:0. "Začali sme dobre v obrane a mohli sme vychádzať do rýchlych protiútokov. Prešov na mňa pôsobil dosť odovzdaným dojmom."

Zajtra šláger

Zajtra čaká na žlto-modré podstatne ťažší zápas, od 18. hodiny privítajú v tradičnom šlágri vicemajstra z Ružomberka. Zatiaľ mu v tejto sezóne nadali šancu ani raz, no teraz sa budú musieť vysporiadať aj so zdravotnými komplikáciami, i keď niektoré pauzujúce hráčky by už mali byť k dispozícii. "Uvidíme, v akom zložení napokon budeme môcť nastúpiť. Budeme však musieť zabrať počas celého zápasu na sto percent. Musíme tam nechať všetky sily, lebo vzhľadom na situáciu to bude náročné stretnutie. Určite však, že ideme vyhrať," dodala Minčíková.

MARIÁN ŠPACAI

ZAUJALO NÁS

Špecialistka na stovky

KOŠICE. Marianna Draganovská, Miriama Mackulínová, Romana Oravcová. Poznáte tieto mená? Sú to hráčky Maximy Broker. Síce zatiaľ iba juniorského družstva, ale vzhľadom na veľkú maródku boli povolané do seniorského A-tímu majstra na zápas s Prešovom. Šancu dostali aj na ihrisku, pre Draganovskú a Mackulínovú to bola absolútna premiéra v extralige, Oravcová už predtým nastúpila v jednom zápase v Poprade. Mimochodom, Oravcová akoby sa stávala špecialistkou na pokorenie stobodovej hranice. Podarilo sa jej to v semifinálovom dueli Slovenského pohára zhodou okolností tiež proti Prešovu. Odvtedy do áčka povolaná nebola, až teraz a znovu sa postarala o zlomenie stovky, keď v poslednej minúte upravovala na konečných 100:57. Nuž, musí platiť do kabíny ďalší šampus...(špa)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.