Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Už aj Rudnianci sa dočkali víťazstva

Už vedia, ako chutí víťazstvo. Osem kôl čakali v Rudňanoch na prvý plný bodový zisk. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 15. sep 2014 o 22:00

Hrdinom zápasu exekútor štandardných situácii Jakub Čuj.RUDŇANY. Po siedmich kolách v 4. lige Juh mali Rudnianci na svojom konte štyri nerozhodné výsledky a tri prehry. V ôsmom kole hostili doma nevyspytateľnú Rožňavu.

Remízoví králi z Rudnian sa ešte v tejto sezóne netešili z víťazstva. Pre zverencov trénera Rudolfa Pavlíka už to bolo ubíjajúce, lebo hrajú dobrý futbal, len plný bodový zisk stále neprichádzal.

Po výsledku 3:1 ostali všetky body v baníckej obci a po stretnutí si mohli Rudnianci zakričať víťazný chorál.

„Pre nás to bol veľmi dôležitý zápas, veď predtým sme ešte v súťažnom ročníku nezvíťazili. Sme veľmi spokojní, že sa to konečne podarilo. Už tých majstrákov bez plného bodového zisku bolo priveľa. Stretnutie s Rožňavou bolo veľmi vyrovnané, šance boli na obidvoch stranách. Aj konečne sa k nám priklonilo športové šťastie. To sa už oveľa lepšie pozerá na tabuľku. Stále sme sa potácali na jej dne a poskočili sme na vyššie priečky,“ spokojne skonštatoval po víťazstve 3:1 hráč Rudnian Jakub Čuj.

Dobre to kopol

Dvojgólovým hrdinom zápasu bol Jakub Čuj. Jeho umiestnené strely z priamych kopov roztlieskali divákov a po stretnutí prijímal gratulácie zo všetkých strán. Hlavne jeho zásluhou bola vymazaná nula v kolónke víťazstiev.

„Dá sa povedať, že to bol doteraz môj najvydarenejší štvrtoligový zápas v rudnianskom drese. Podarilo sa mi streliť dva góly a oba zo štandardnej situácie. Prvý priamy kop som poslal loptu ponad múr a druhý takmer z rovnakého miesta som poslal do brankárovej strany. Veľmi ma to teší, že aj z takýchto situácií som dokázal skórovať,“ uviedol strojca víťazstva nad Rožňavou Jakub Čuj.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.