Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Uvoľnení, vtipní a usmievaví. Z tenisových hviezd sršala v Bratislave pozitívna energia

Typický obrázok bratislavskej exhibície. Smejúca sa Anna Karolína Schmiedlová so spoluhráčom Matsom Wilanderom. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 2. dec 2015 o 08:34

Diváci odchádzali po včerajšej tenisovej exhibícii domov spokojní.

BRATISLAVA. Boli skvelí nielen na kurte, ale rovnako tak aj po skončení oficiálneho programu.

V poradí 8. ročník podujatia Tennis Champions priniesol fanúšikom tenisu veľkú šou, ako aj patričnú dávku zábavy.

Na druhej strane, protagonisti na kurte Aegon Arény ukázali, že sú stále majstrami svojho remesla.

Zaujímavé zloženie tohtoročnej exhibície obstarala štvorica bývalých špičkových tenistov v zložení Mats Wilander, Yannick Noah, Pat Cash a Mansour Bahrami, ako aj dvojica top hráčok súčasnosti, ktorými boli Petra Kvitová a domáca Anna Karolína Schmiedlová.

Symbióza hráčov s publikom fungovala na jednotku, pričom atmosféra vygradovala v záverečnej štvorhre.

Najväčšími bavičmi boli, podľa očakávania, bodrý Iránec Bahrami, ktorému zdatne sekundoval bezprostredný Yannick Noah.

Dobrá nálada tenistov zjavne neopúšťala ani na pozápasovej tlačovej konferencii.

12195120_886966458057294_773685147883305.jpg

"Šiesti statoční", ktorí výborne zabávali seba, ako aj vďačné bratislavské publikum. Foto: facebook (Tennis Champions 2015)

Živel Noah

„Pod stromček by som si prial nový bekhend. Ten starý ma už príliš neposlúcha,“ špásoval Noah.

Víťaz parížskeho Rolland Garros z roku 1983 si neodpustil ani poznámku voči obľúbenému tímu Pata Casha, ktorým je londýnska Chelsea.

„Teraz sa im veľmi darí. Aj Mourinhovi ide karta,“ ceril zuby výborne naladený Francúz s africkými koreňmi.

„Ideálny partner na takéto exhibície? Pre mňa je to McEnroe. Je s ním veľa zábavy. Veď viete, samé vtipkovanie, žartíky a podobne,“ komentoval ironicky Mats Wilander.

Potom už vážnejšie dodal, že by v súčasnom tenise privítal väčšiu vyrovnanosť.

"V budúcom kalendárnom roku by som rád videl osem nových grandslamových šampiónov, štyri ženy a štyroch mužov. Aby nezdvíhali trofeje nad hlavu stále tí istí," vyslovil svoje želanie legendárny Švéd, ktorý získal svoj prvý grandslamový titul ešte pred dovŕšením plnoletosti.

Miluje tenis a rád baví ľudí

Paradoxne, najväčší šoumen Mansour Bahrami hovoril po skončení záverečnej štvorhry v relatívne uvážlivom tóne.

Na všetky otázky pritom odpovedal s džentlmenským úsmevom. Bolo vidno, že pobyt v Bratislave si užíva.

"Pre mňa sú ideálnymi partnermi na exhibičné zápasy hráči, ktorí tu dnes sedia spolu so mnou. Yannick, Mats, Pat...A samozrejme, mať po svojom boku dievčatá ako súčasť tímu bolo nezvyklé, no o to krajšie. Obe sa evidentne dobre bavili a často sa smiali. Bolo krásne vidieť ich, ako sa úprimne a hlavne dobre zabávajú," vravel najstarší účastník tohtoročného Tennis Champions.

"Milujem túto hru. Organizátori odvádzajú skvelú prácu, turnaj je výborne zorganizovaný. Mám nesmierne šťastie, že môžem robiť niečo, čo ma tak napĺňa a potešiť aj divákov," vravel spokojný Bahrami.

Extrovertný Iránec žijúci v Paríži pripomenul, ako veľmi ho tenis baví, čo je dôvodom jeho častej účasti na takýchto exhibíciách.

"Ja by som Bahramiho do tímu nechcel! Neustále pri hre podvádza," okamžite zareagoval Noah, ktorý po tenisovej kariére presedlal na spevácku dráhu.

20151201_tenis17305833.jpg

Noah (vpravo) dokáže spolupracovať s publikom, ako málokto. Foto: TASR

Petra Kvitová si takisto pochvaľovala vydarenú akciu. Ľavorukú českú hráčku potešilo, že po dlhšom čase sa znova vrátila do Bratislavy.

"Spomienky na Fed Cup v tejto hale mám vynikajúce a dnes sa mi znova obnovili. Prišla som rada," vravela dvojnásobná wimbledonská šampiónka.

Najmladšou členkou z poltucta hráčov bola Anna Karolína Schmiedlová. Pre 21-ročnú rodáčku z Košíc to bola premiéra v rámci exhibícií a nová skúsenosť sa jej veľmi páčila.

Nadšená slovenská jednotka

"Bolo to super. Vôbec som nečakala, že to bude až taká zábava. Hlavne ten posledný zápas bol neskutočný a som rada, že som prišla, hoci spočiatku som bola trošku nervózna. Predsa len, nevedela som čo od toho čakať. No bola to super skúsenosť a v budúcnosti si to určite rada zopakujem," vravela nadšene Schmiedlová, ktorá bola v záverečnej štvorhre v tíme spolu s Wilanderom a Noahom.

Tenisovú šou si nenechali ujsť ani iné známe športové osobnosti.

V hľadisku Aegon Arény sedeli napríklad bývalý aj súčasný tréner našej hokejovej reprezentácie- Vladimír Vůjtek a Zdeno Cíger.

Nechýbali ani bývalí daviscupoví reprezentanti Dominik Hrbatý, Karol Kučera a Michal Mertiňák, ktorí presne pred desiatimi rokmi bojovali na rovnakom dvorci o slávnu "šalátovú misu".

Pochopiteľne, chýbať nemohla ani aktuálna slovenská tenisová jednotka Martin Kližan, ktorý sa dokonca na malú chvíľu objavil na kurte, keď ho z diváckej lóže vytiahla Schmiedlová, aby ju skúsil nahradiť v zápase proti Kvitovej.

Či išlo o vopred dohodnutý alebo spontánny ťah, nevedno. V každom prípade, aj táto programová vsuvka len okorenila už tak vydarený program.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články