Úvodný zápas Raslaviciam nevyšiel, tesne prehrali

Sportnet|Publikované 4. aug 2014 o 22:00

V nedeľu otvorila svoje brány aj štvrtá futbalová liga, skupina Sever.

BARDEJOV. Okres Bardejov má v súťaži iba jedného zástupcu, a to Raslavice.

Tie prvý zápas odohrali pred vlastným publikom, hostili Dlhé Klčovo. Prvý gól padol do siete Raslavíc v 19. minúte, skóre otvoril J. Janok.

Domáci chceli čím skôr odpovedať a to sa im aj podarilo v 33. minúte, keď hosťujúceho brankára prekonal P. Kozák, ktorý bol na ihrisku iba jednu minútu.

V druhom polčase diváci na gól čakali do 60. min., avšak dúfali, že padne do druhej bránky. Gól však strelili hostia a druhýkrát v zápase sa ujali vedenia. Tentokrát sa presadil R. Homoľa.

V zvyšnej polhodine hry sa domácemu celku už nepodarilo vyrovnať a tak po záverečnom hvizde rozhodcu odchádzali hráči z ihriska sklamaní. Svidník porazil na domácom trávniku celok Pakostav 2:0.

OFK - SIM Raslavice – OFK Dlhé Klčovo 1:2 (1:1)

Góly: 33. Kozák – 19. Janok, 60. Homoľa

Zostava Raslavíc: Kračinovský – Matvej, Kubánka, Guman, M. Tomáško, Jusko, J. Tomáško, Gombár (32. Kozák), Blaško (63. Žolták), Vasiľko (67. Molitoris), Surgent

Zápas sledovalo 250 divákov. V druhom kole sa Raslavice predstavia v Štrbe.

Piata liga Šarišská má úvodné kolo na programe tento víkend. V sobotu ligu otvorí derby zápas medzi zástupcami okresu Bardejov – Gaboltov privíta Gerlachov. V nedeľu Šiba privíta Dlhú Lúku a Kľušov hostí Belovežu. Šarišské Michaľany privítajú Malcov.