Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Úvod zvládli, potom im už dochádzal dych

Sportnet|Publikované 18. feb 2009 o 23:00

Kým premiéra v domácom prostredí boxerom Vranova vyšla, keď zdolali Galantu, druhé kolo už naši nezvládli. Medzi dvanástimi povrazmi v Nitre

nestačili na BC Stavbár, ktorý je považovaný za jedného z favoritov najvyššej súťaže Tokaj extraligy.

VRANOV. Borci MŠK podľahli hostiteľom 4:18. Výsledok je pomerne krutý, priebeh jednotlivých duelov bol však oveľa tesnejší.

Iný meter

"Nebudem sa vyhovárať na čudné posudzovanie úderov zo strany rozhodcov. Prehra je zaslúžená, lebo niektorí chlapci na to majú. Isté je však i to, že napríklad Sisák by v prípade, že by sa boxovalo inde, pokojne mohol vyhrať. Bol to vyrovnaný zápas, Varga síce vyhral, ale mohlo by sa polemizovať o jeho úspechu. A to bez ohľadu na to, že išiel reprezentovať na medzinárodný turnaj do Maďarska. Rovnako mal vyhraný zápas aj Gaži, rozhodcovia mu nebodovali hlavne zásahy na spodok," konštatoval tréner MŠK Marián Smolák. Hostia obsadili všetky hmotnostné kategórie, domáci vynechali jednu - do 51 kg, v ktorej dominoval bez boja Čabala. To bolo však prvý a posledný raz, čo východniari viedli... Do 54 kg vybodoval Zöld Šenkyho, Matúš Babiak (do 57 kg) zdolal n. b. Delingu, Vaňo (do 60 kg) vyhral n. b. nad Jackaninom, Bagin (do 64 kg) pokoril Poľaka n. b., Michal Babiak (do 67 kg) vybodoval Gažiho, Hlavačka (do 71 kg) vyhral nad Harnádkom, Varga (do 75 kg) zvíťazil nad Sisákom n. b. Hostia prišli k slovu do 81 kg, keď Hrabovecký si poradil s Hruškom r. s. c. v 2. kole. Potom Milko (do 91 kg) premohol Hyravého n. b. a napokon Dirnfeld (nad 91 kg) vyhral nad Šalachom v 2. kole r. s.c. "Bol to nečistý úder a mala skôr nasledovať diskvalifikácia. No v tom nehľadáme príčiny prehry, uvidíme v jeseni v odvete u nás, aké to bude. Nitra bude rada, keď vôbec vyhrá."

Mladí na zrelých nestačili

Je zaujímavé, že v úvodných kolách boli lepší Vranovčania. Tí totiž svorne vyhrávali, ale v druhom a treťom kole strácali pôdu pod nohami a napokon zväčša ťahali za kratší koniec. "Je v tom i menšia skúsenosť, nízky vekový priemer našich borcov, ktorí majú priemer osemnásť rokov, kým Nitrania sú zrelí pästiari nad dvadsať rokov. "Postavili sme vospolok mladých adeptov, napríklad Šalachu, Delinga a Čabalu. "Najlepšie si počínali Sisák, Gaži a Harnádek, hoci posledne menovaný ešte nemá toľko natrénované. "Hyravému nevyšlo celkom toto vystúpenie a viac som čakal i od Poľaka," dodal M. Smolák. Potešilo ho, že iba jeden duel sa skončil prehrou pred limitom a zverenci ukázali húževnatosť i vôľu. "Už sme začali i my dvojfázovú prípravu, lebo trénovať iba raz denne sa nedá na to, aby borci obstáli." Kouč Vranova pripomenul, že Nitra vedno so Slovenským Novým Mestom majú najlepšie kádre. Z tohto pohľadu bude zaujímavé derby na budúci týždeň, keď v sobotu 28. februára Vranov hostí BC Agent 007. Smolákovci sú odhodlaní ašpirantovi na prvenstvo sťažiť pozíciu. "Poteší nás každé - aj najtesnejšie víťazstvo."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.