Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Uvažujú Kluknavčania o postupe do piatej ligy?

Sportnet|Publikované 26. feb 2009 o 23:00

Žiadne kšefty na jar sa NEKONAJÚBoli časy, keď Kluknava asi pred pätnástimi rokmi tvrdo bojovala o postup do piatoligovej súťaže. Vtedy to bol

Žiadne kšefty na jar sa NEKONAJÚ

Boli časy, keď Kluknava asi pred pätnástimi rokmi tvrdo bojovala o postup do piatoligovej súťaže. Vtedy to bol neľútostný boj medzi Kluknavčanmi a ďalšími klubmi - Žakarovcami, Rudňanmi resp. Závadkou. Kde sú tie časy? Teraz sa opäť núka "čižmárikovcom" reálna šanca postupu.

Najväčším frajerom v dedine Kluknava je tréner A-mužstva a zároveň aj dorastencov - Ján Čižmárik. Podaril sa mu menší futbalový zázrak. Doma s "áčkom" ani raz neprehral a na svojom konte má len dve prehry.

Aj by chceli postúpiť

V predchádzajúcom ročníku sa Kluknavčania strachovali o príslušnosť v najvyššej oblastnej futbalovej súťaži. Štart do nového ročníka 2008/2009 mali vynikajúci. Hovorí sa, že odvážnemu šťastie praje. A toľko šťastia, koľko mali Kluknavčania v jeseni, niektorý klub nemá ani za niekoľko rokov (viď ich zápasy v Iliašovciach, resp. Mníšku n/H).

Poradie na prvých miestach po jeseni 2008/2009:

1. Kluknava 14 12 0 2 30:11 36

2. Jamník 14 10 1 3 39:20 31

3. Chrasť nH 14 8 2 4 25:13 26

4. Odorín 14 8 1 5 30:16 25

5. Gelnica 14 7 3 4 26:20 24

"Chceli by sme. Uvidíme, ako to pôjde ďalej. Je otázke, čo s financiami a čo s kádrom. Teraz je mi ťažko povedať, či sa nerozídu za prácou," hovorí šéf A-mužstva Ján Čižmárik a pokračuje: "Mali sme debatu so starostom obce, ktorý je ochotný v prípade postupu do V. ligy pomôcť. Doterajšia spolupráca s obecným úradom je na výbornej úrovni."

Predajú jar?

Je smutné, že ani tak herná výkonnosť a výsledky už dnes nie sú rozhodujúcim faktorom pri možnom postupe klubu do vyššej súťaže. Hlavné slovo majú "peniaze, peňeži, peníze". Starosta obce a jeden z najhlavnejších sponzorov futbalového klubu Ján Majerník otvorene hovorí, že V. liga J-Z by bola pre Kluknavu dosť náročná na financie.

Po takej vydarenej jeseni sa o aktuálnom lídrovi súťaže šušká, že na jar budú kšeftovať s nazbieranými bodmi. "Nie je to zďaleka pravda. Keď sa darilo v jeseni, dúfajme, že to bude tak aj na jar," dosť razantne sa ohradil J. Čižmárik a žiadne špekulácie s výsledkami a kupčením s bodmi nepripustil. Skôr ho teší iná vec. "Mužstvo je kompaktné a po jeseni sme v kompletnom zložení. Chceme stále doplňovať káder o mladých hráčov. Teraz mám k dispozícii 22 - 23 hráčov. Rovnako v jeseni bola príkladná tréningová morálka a dochádzka. Že som mal na tréningu vždy okolo dvadsať hráčov, bola bežná vec."

Mládež

Nie tak dávno mali Kluknavčania v súťaži zaradené mužstvo žiakov. To však bolo skôr známe svojimi vysokými gólovými nádielkami a jednou prehrou za druhou. Do nového ročníka 2008/2009 prihlásili dorastencov, čo sa ukázalo ako výborný krok. Po jeseni im patrí ako nováčikovi medzi šestnástkou mužstiev deviata priečka, ale veľa mladíkov už odohralo stretnutia za A-mužstvo.

Len dodajme, že v prípade postupu do V. ligy musí mať klub dve mládežnícke družstvá.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.