Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Úvahy o Gajdošovej austrálskom občianstve sú len špekulácie

SITA|16. aug 2006 o 12:03

BRATISLAVA 16. augusta (SITA) - V uplynulých dňoch sa na základe správy v austrálskej tlači objavili rôzne informácie o údajnej snahe slovenskej tenistky Jarmily Gajdošovej získať občianstvo krajiny "protinožcov".

Uviedol to austrálsky tréner 19-ročnej Bratislavčanky Simon Walsh. Agentúre SITA sa podarilo získať k článku uverejnenom 10. augusta v denníku Sydney Herald Sun stanovisko, ktoré poskytol Gajdošovej agent a výkonný riaditeľ firmy ITMS Sports George S. Pascal.

"Spomínaný článok je zavádzajúci a interpretácie v ňom sú nepresné. Na Jarmilu sa nikto z Tennis Australia (tamojšia federácia, pozn.) a ani žiadny iný človek zastupujúci Austráliu neobrátil s návrhom, aby reprezentovala ich krajinu. Predpokladáme, že k takémuto záveru prišiel novinár, ktorý to napísal. Samozrejme, je pravda, že Jarmila má silný vzťah i väzby k tejto krajine, keďže spolupracuje s koučom, kondičným trénerom, sponzormi i podporným tímom z Austrálie. Navyše tu trávi veľa času a mimo sezóny tu má aj tréningovú základňu. V roku 2006 po úspešnej kvalifikácii a víťaznom zápase na turnaji WTA Tour v Gold Coast sa predstavila aj v hlavnej súťaži na Australian Open v Melbourne. Vzápätí odohrala v Austrálii niekoľko podujatí ITF, na ktorých bola mimoriadne úspešná, keď na prelome februára a marca získala tri singlové tituly. Pravdepodobne aj toto boli dôvody vzniku špekulácií. Podstatou veci však zostáva, že Jarmilu sa nepokúšajú získať z Tennis Australia. Jej rodina a domov sú v Slovenskej republike."

Gajdošová sa ako čerstvá víťazka štvorhry na turnaji WTA Tour v Štokholme v týchto dňoch presúva na americký kontinent, kde sa bude pripravovať na grandslamový US Open.


Súvisiace články