Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Úvahami typu, keď neprišiel Svoboda, bude dobrý i Bogdanovský, sa nezaoberá

Sportnet|Publikované 25. sep 2002 o 00:00

Košice - Už včera sme vás informovali, že tréner Erik Bogdanovský (na snímke) je vážnym uchádzačom o kormidelnícky post v Ružomberku. Naše informácie

sa nakoniec ukázali správne a "Ruža" má od včera nového lodivoda. V prebiehajúcom ročníku I. futbalovej ligy prišlo za dva mesiace už k trom zmenám na trénerskom poste. Po 6. kole skončil svoju púť v majstrvoskej Žiline Leoš Kalvoda, kde ho nahradil František Komňacký. V 8. kole skončil v Trenčíne Róbert Paldan (nahradil ho Anton Dragúň) a Vladimír Rusnák v Ružomberku. V dvoch zápasoch viedol dočasne mužstvo Viliam Hyravý. Na Liptov mal najprv prísť Miroslav Svoboda, hovorilo sa o tom ako o hotovej veci, no situácia nabrala iný spád a všetko nakoniec dopadlo inak.

"Dohodli sme sa na jednoročnom kontrakte, zatiaľ bez opcie," začal s najdôležitejšou informáciou aktér nášho rozhovoru Erik Bogdanovský. Bývalý asistent reprezentačnej šestnástky, tréner 1. FC Košice a naposledy Senca, rokoval včera v nočných hodinách s prezidentom MŠK SCP Milanom Bezákom.

Kedy vás oslovili funkcionári Ružomberka?

"Veľmi konkrétne v pondelok, ale určitý kontakt som s nimi mal už i pred tým."

Ako prebiehali nočné rokovania?

"Boli konštruktívne."

Dokedy trvali?

"Sedeli sme spolu dosť dlho, ale rokovanie netrvali dlho preto, že boli náročné, ale preto, že boli konštruktívne."

Vyskytli sa situácie, na ktorých ste sa hneď nedohodli alebo všetko sa uskutočnilo hladko?

"Rokovania sa uskutočnili v takom duchu, v akom sa majú. Zhodnotili sme súčasnú situáciu, od ktorej sa máme odraziť."

Možno nepríjemná otázka - nepozeráte sa na toto angažmán tak, že keď nemohol prísť Svoboda, bude dobrý i Bogdanovský?

"Som tréner a momentálne som v Ružomberku. Momentálne sa absolútne všetko snažím urobiť pre klub a otázkami tohoto typu sa nezaoberám a ani sa nebudem zaoberať. Jednoducho, mám pred sebou dosť práce, aby som sa púšťal do podobných úvah."

Kto bude vaším asistentom?

"Určite budem spolupracovať s pánom Totkovičom a je ešte jedna alternatíva na doplnenie realizačného tímu, ktorá je momentálne v riešení."

Aké ciele ste si vytýčili na jeseň?

"Musíme sa skonsolidovať tak, aby zostávajúcich osem ligových zápasov dopadlo čo najlepšie, respektíve, aby východisková situácia pred jarou, bola čo najlepšia. Samozrejme, musíme kvalitne pripraviť tím na náročnú jarnú odvetu."

Trénovali ste Košice, keď boli "v srabe", prišli ste do Senca, kde to tiež nebolo nič moc. Pri pohľade na dno tabuľky a sériu siedmich prehier v sérii môžeme konštatovať, že "v srabe" je i Ružomberok. Láka vás práca vyťahovať mužstvá z bahna, alebo to jednoducho takto vychádza?

"V tom by som videl diametrálny rozdiel, hoci je pravda, že Ružomberok je momentálne posledný v tabuľke. Košice boli počas môjho pôsobenia potápajúcim sa Titanikom. Situácia so súčasným Ružomberkom sa nedá porovnať. Ružomberský futbal je absolútne konsolidovaný

a tým som, si myslím, povedal všetko. Jasné vzťahy, kvalitne zabezpečený a úplne profesionálne fungujúci klub. Absolútne sa to nedá porovnať s Košicami v decembri minulého roku."

Úplne konsolidovaný, profesionálne fungujúci klub a tréneri sú tam ako na katapultujúcom kresle. Menia sa tam tak rýchlo, že o koncepčnosti práce ani nestihnú snívať.

"Ťažko sa k tomu vyjadrovať. Som v Ružomberku a budem sa snažiť urobiť pre tento klub maximum."

Váš predchodca sa rozhodol odísť na dovolenku po nezhodách s hráčmi. Vladimír Rusnák si myslí, že ho práve oni "odpálili". Hovorili ste na túto tému s pánom Bezákom?

"Samozrejme, že sme debatovali."

Resumé debaty na túto tému?

"Ja nie som kompetentný vyjadrovať sa k tomu, čo bolo. Jednoducho, poriadok a všetky veci súvisiace so šatňou je len a len moja záležitosť. To, čo bolo predo mnou nechcem a ani nebudem komentovať."

Začína sa to rozširovať ako pliaga. Stalo sa to v Ružomberku, najčerstvejšie v Prešove, kde sa pod odchod trénera Barana tiež podpísali hráči, keď väčšina tímu bola proti zotrvaniu tohto kormidelníka pri A-mužstve. Nemáte obavy, že, ak sa niečo nebude pozdávať hráčom, môžu sa postaviť proti vám?

"Je to skôr otázka na funkcionárov všetkých klubov dokedy budú toto trpieť. Čo sa však týka Ružomberka neviem povedať, čo presne sa stalo, v akým intenciách to prebiehalo, kde sa nachádzalo meríto veci, prečo došlo k takým problémom, k akým došlo. Jednoznačne pri týchto záležitostiach držia opraty majitelia a prezidenti klubov."

Súvisiace články