Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Uváčiková "zdrhla", školu flákala naschvál

Sportnet|Publikované 28. nov 2007 o 23:00

Slávia TU proti Doprastavu už dnesVolejbalový klub Slávia TU Košice prišiel o svoju najmladšiu, najvyššiu a najtalentovanejšiu hráčku. Blokárka

Slávia TU proti Doprastavu už dnes

Volejbalový klub Slávia TU Košice prišiel o svoju najmladšiu, najvyššiu a najtalentovanejšiu hráčku. Blokárka Mária Uváčiková už nie je v Košiciach, vrátila sa do Nového Mesta nad Váhom. Pred sezónou sa stala posilou extraligistu, no z východu doslova zutekala.

KOŠICE. Košičanky čakajú zajtra a v sobotu súboje o extraligové body. V piatok o 17. hodine privítajú v telocvični na Jedlíkovej bratislavský Doprastav, zajtra cestujú do Bratislavy, aby si zmerali sily so Sláviou UK. V zostave Košíc však už nebude figurovať blokárka Mária Uváčiková.

Chýbali jej rodičia

"Skončila u nás. Odohrala ešte posledné kolo v Pezinku a vrátila sa domov. Nešla jej škola, chýbali jej rodičia. Keďže sa extraliga hráva cez víkendy, do Nového Mesta sa nevedela dostať kedykoľvek. Už tu nechcela ostať, pred zápasom s Pezinkom povedala, že končí," opisuje situáciu tréner Slávie TU Košice Martin Rašner. "Už pred mesiacom sa chcela zbaliť. Vtedy sme sa dohodli, že do Vianoc tu vydrží a potom sa uvidí. Aj tak to nevydržala. Mala problémy v škole, veľmi zlé výsledky, ale myslím si, že tie sa dostavili zámerne. Naschvál to flákala, hrala rodičom na city. Spackala to. Jej otec je na Maju nahnevaný, aj v jej materskom klube sú sklamaní. Vôbec to takto nemuselo skončiť," presvedčený je Rašner.

Spackala si to sama

Tréner vraj urobil maximum pre to, aby sa mladučká hráčka na východe udomácnila, chytila. "Snažili sme sa, aj baby v družstve s ňou vychádzali. Je mi ľúto, ako to dopadlo, lebo volejbalovo sa vyvíjala veľmi sľubne, ale po ľudskej stránke to nezvládla. Maja urobila všetko pre to, aby mohla odísť. Pritom teraz má problém aj doma. S takými výsledkami ju do školy vziať nechcú, takže v druhom ročníku bude pokračovať až od septembra. Videli sme sa v nej, som trochu sklamaný. Uváčiková mala šancu hrať v reprezentácii. Ani to pre ňu asi nebolo motiváciou. Ale do duše šestnásťročného dievčaťa vidíte len veľmi ťažko."

Súper požiadal o predohrávku

Slávia TU mala hrať duel s Doprastavom až v nedeľu. Predohrá však zajtra. Prečo? "Bratislavský klub nás požiadal, či by sa nemohlo hrať v piatok. Vlastne sme aj boli radi, ani sme nepátrali po tom, kvôli čomu prišla tá požiadavka. Naše dievčatá tak aspoň budú mať v nedeľu voľno, takže nám táto zmena vyhovuje," podotkol tréner.

Hlavne bojovať

Doprastav je jasným favoritom. V najvyššej súťaži mu patrí druhá priečka. "Na čo si môžeme trúfať? Sme v situácii, keď musia hrať mladé hráčky, alebo také, ktoré dosiaľ hrávali menej. Takže v prvom rade by sme mali bojovať. Nenechať súperovi nič zadarmo. Nás však viac zaujímajú súboje s inými celkami," hovorí kormidelník TU, ktorý mal na posledných tréningoch len sedem osem hráčok. Kyjaková a Dragašeková ochoreli, Slančová je zranená, Uváčiková odišla a viaceré hráčky mali pracovné povinnosti.

Ani v sobotu v Bratislave v stretnutí so Sláviou UK nečaká od svojich zvereniek zázraky. "Nastúpime proti vedúcemu tímu. Bude to podobné ako s Doprastavom. A aj v ďalšom vystúpení so Senicou nás čaká jasný favorit. My môžeme len prekvapiť, víťazstvá sa od nás čakajú v iných zápasoch," dodal tréner predposledného družstva extraligy.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.