Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Utrápenú, bezmyšlienkovitú početnú prevahu dorazili dva inkasované góly

Sportnet|Publikované 27. okt 2002 o 23:00

1. FC Košice MŠK Žilina 0:2 (0:0)Košice - Ťažký, namoknutý terén v Čermeli bol veľkou prekážkou pre obe mužstvá. Lepšie sa s ním vysporiadala

1. FC Košice MŠK Žilina 0:2 (0:0)

Košice - Ťažký, namoknutý terén v Čermeli bol veľkou prekážkou pre obe mužstvá. Lepšie sa s ním vysporiadala Žilina. A nielen s trávnikom, ale i so skutočnosťou, celý druhý polčas hrala bez vylúčeného Varadina. Absolútne to na hra majstra nebolo badať.

Košičania tradične na začiatku zápasu urobili "vietor" na polovici súpera, no bez efekto. Ak nerátame priamy kop Obšitníka, ktorý nemal presnosť a ani razanciu. V 14. min. M. Ďurica našiel ideálne medzi obrancami M. Mintála, ten si loptu spracoval, pred sebou mal len brankára Kobra, no v poslednej chvíli zatiahol záchrannú brzdu J. Sovič. Dlhé minúty sa potom diváci doslova nudili. Až po polhodine hry ich prebudil črtajúca sa šanca Matiho po Obšitníkovej hlavičke, no to bolo z domácej strany všetko. Naopak, hostia začali riadne podkurovať. V 37. min. Varadinova hlavička z päťky tesne minula bránu Kobra, o minútu akcia M. Ďurica-M. Mintál ako cez kopirák, tentoraz kanonier hostí z voleja tesne minul bránu 1. FC. V 41. min. Varadinova bomba spoza šestnástky opečiatkovala spojnicu brvna a žrde. Už v nadstavenom čase musel ísť predčasne pod sprchy Žilinčan Varadin, keď kopol bez lopty J. Soviča.

Ak si po prvom polčase domáci vydýchli, že ho ukočírovali bez inkasovaného gólu, nejaké uspokojenie, že po prestávke to už možno pôjde ľahšie, keďže hostia budú len desiati, tentoraz nestálo na pevnom základe. Hre Košíc chýbala myšlienka, vtip a hlavne práca s loptou v rýchlosti. Tá totiž veľmi platila na domáci kolektív, ktorý v niektorých fázach v defenzíve jednoducho nestíhal. Vôbec nebolo badať, že hostia majú o jedného hráča menej. Košičania si po prestávke poriadnu šancu nevypracovali, všetky pokusy boli založené len na náhode. S platonickým nakopávaním lôpt nemali hostia žiadne problémy. V útoku pritom neustále hrozili. Kobr sa musel poriadne natiahnuť po hlavičke Sninského. Mintálova tvrdá strela skončila vedľa. Žilinská chvíľa prišla v poslednej desaťminútovke, ktorá je už tradične slabá v košickom vydaní. Loj nedokázal zastaviť Gottwalda, ten spoza šestnástky loptu napálil do žrde, tá sa odrazila presne k M. Mintálovi a ten do prázdnej brány otvoril skóre. Ubehli tri minúty, keď domáca obrana opäť zaspala. Z vlastnej polovice začal šprintovať Zabavník. Kým si domáci obrancovia uvedomili, že už nie je ich spoluhráč a treba niečo konať, Zabavník svoje sólo od polovice ihriska chladnokrvne premenil. Dva smrtiace kontry mužstva v početnom oslabení, ako z veľkej knihy.

Góly: 80. M. Mintál, 83. Zabavník. Pred 4460 divákmi rozhodoval Šipoš, ŽK: Loj, Ďorď, Vaščák, Juhás, Cifranič - Š. Rusnák, ČK: 45.Varadin. 1. FC Košice: Kobr Loj - Juhás, Cifranič Sapara (56. Beňo), M. Sovič, Ďorď, Obšitník, J. Sovič (74. Ľ. Gajdoš) - Vaščák (62. J. Kozák), Mati. ŽILINA: J. Mucha ml. - Zabavník, Klago, B. Labant, V. Staš - Barčík (21. Kosmeľ), M. Mintál (85. T. Ďurica), Sninský, M. Ďurica - Š. Rusnák (74. Gottwald), Varadin.