Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Útok rezervy Lokomotívy na 2. miesto nevyšiel, skončila štvrtá

Sportnet|Publikované 8. okt 2008 o 22:00

KOŠICE. Rezerve košickej Lokomotívy sa útok na druhú priečku v I. slovenskej lige (SL) v zápasení voľným štýlom v poslednom kole súťaže v sobotu na

domácich žinenkách v Čermeli nevydaril. Hoci v ňom obsadili 2. miesto, v konečnom súčte skončili na štvrtej priečke s rovnakým počtom bodov ako tretia Stará Ľubovňa. O konečnom poradí rozhodlo skóre, ktoré bolo v prospech borcov spod Magury. Na strieborné pozície, ktoré obsadili Bánovce nad Bebravou, stratila Lokomotíva dva body.

Rozhodnutie hneď na úvod

Chlieb sa lámal hneď v prvom zápase Košičanov. V ňom obhajcovia prvenstiev v prvých dvoch doterajších ročníkoch SL podľahli Banskej Bystrici, víťazovi súťaže, ktorý postúpil do extraligy. Lokomotíva prišla o prvý bod po zbytočnej prehre Petra Pastora s Riesom. Domáci borec v najľahšej hmotnostnej kategórii do 55 kg viedol v 2. perióde duelu 1:0 a stačilo mu kontrolovať priebeh zápasu. Vedenie však neudržal a napokon prehral aj rozhodujúcu 3. periódu, vysoko 0:8. Aj Patrik Vrabel v kategórii do 60 kg začal duel s Necpalom dobre, no vedenie rovnako ako Pastor neudržal. Po minúte a pol síce viedol po "záručáku" 3:0, no potom pri tlaku do súpera "naletel" súperovi na trojbodového "schneidera" a prišiel o víťazstvo v perióde a neskôr aj v celom zápase. Matúš Jún v kategórii do 66 kg nemal šancu proti omnoho skúsenejšiemu Klimčákovi a keďže tradičná opora Lokomotívy Jaroslav Baltovič vzdával zápasy v najťažšej hmotnosti do 120 kg zo zdravotných dôvodov bez boja, o strate dôležitých bodov v dueli s B. Bystricou bolo rozhodnuté.

Kačeňák bez zaváhania

Lokomotíva potom už nenašla premožiteľa. Spomedzi jej borcov sa najviac darilo Jakubovi Kačeňákovi, ktorý vyhral všetky štyri svoje zápasy v kategórii do 74 kg. Sedmičku nastupujúcich voľnoštýliarov z Košíc dopĺňali Patrik Koško (do 84 kg) a Jaroslav Kordanič (do 96 kg). "Žiaľ, prehrali sme hneď prvý zápas. V opačnom prípade sme mali šancu bojovať o konečné druhé miesto. Vidina sa rozplynula po prehrách Pastora a Vrabela po zle zvolených taktikách so súpermi z Banskej Bystrice. Napriek tomu si myslím, že našim mladým zápasníkom pribudli skúsenosti a v budúcnosti môžu byť pre klub prínosom," povedal tréner Lokomotívy Košice Gabriel Juhás.

Slabá úroveň

Lokomotíva sa o lepšie umiestnenie v I. SL pripravila v úvodných kolách súťaže, na ktoré nastupovala s málo skúsenými borcami, niekedy až z tretieho sledu. Pravidlá súťaže totiž nedovoľujú, aby v I. SL zápasili pretekári, ktorí v tom istom ročníku štartovali v extralige. Zabrala až v posledných dvoch kolách, no jej finiš prišiel neskoro. Štart Košičanov v I. SL je však príležitosťou najmä pre nastupujúcu generáciu voľnoštýliarov.

Zápasy druhej najvyššej slovenskej súťaže v zápasení voľným štýlom mali počas celého roka až na zopár výnimiek nízku úroveň. Na mnohých borcoch bolo vidieť, že na duely nastupovali bez tréningov, v slabej fyzickej kondícii a bez taktickej prípravy. Potvrdil to aj tréner Košičanov G. Juhás. "Úroveň I. SL bola nízka. Zápasnícka obec by sa mala zamyslieť, ako ďalej. Dobré umiestnenia Slovákov na tohtoročnom európskom šampionáte juniorov nekopírujú kvalitu zápasenia na Slovensku. Jeho úroveň klesá. Ubúda počet zápasníkov," tvrdí Juhás.

FAKTY

Výsledky Lokomotívy Košice B (LKE) v 5. kole I. SL: LKE - B. Bystrica 2:5 (bodovali Kačeňák, Kordanič), LKE - Stará Ľubovňa 7:0 (Pastor bez boja - b.b., Vrabel, Jún, Kačeňák, Koško, Kordanič b.b., Baltovič b.b.), LKE - Bánovce n. Bebravou 5:2 (Pastor, Vrabel, Jún, Kačeňák, Koško), LKE - KAC Košice 6:1 (Pastor, Vrabel, Jún, Kačeňák, Koško, Kordanič).

Družstvá v 5. kole I. SL: 1. B. Bystrica 8 b., 2. Lokomotíva Košice "B" 6, 3. Bánovce n.B. 4, 4. St. Ľubovňa 2, KAC Košice 0.

Konečné poradie I. SL: 1. B. Bystrica 32, 2. Bánovce n.B. 24, 3. St. Ľubovňa 22, 4. Lokomotíva Košice 22, 5. KAC Košice 0.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.