Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Útočník Milunovič: Zostup pod čiaru neprichádza do úvahy

(Autor: ilustračné – archív)
Sportnet|Publikované 29. feb 2016 o 23:00

Futbalisti Partizána Bardejov zimovali v tabuľke východnej skupiny 2. ligyna nelichotivom šiestom mieste.

Futbalisti Partizána Bardejov po záverečnej prehre v jesennej časti 2. ligy v skupine Východ v Liptovskom Mikuláši zimovali v tabuľke na nelichotivom šiestom mieste.

BARDEJOV. Záverečný prí-pravný zápas Partizána dal len čiastočný obraz o úrovní mužstva do štyroch kôl, ktoré rozhodnú o tom, kto bude hrať o postup, otvárací duel na ihrisku VSS Košice veľa napovie.

Srb Marko Milunovič oblieka dres Partizána druhý rok. Aj keď neodohral celú jesennú časť, je najlepší strelec mužstva a veľa si od neho sľubuje aj tréner Jozef Kukulský.

Milunovičovi sa jesenná časť skomplikovala zranením, svoje si vytrpel a zdá sa, že je dobre pripravený: „Túto časť som nedokončil kvôli zraneniu, mal som operáciu triesla, odohral som iba dvanásť zápasov. No dva týždne sme boli v čele tabuľky, čakali sme, že skončime vyššie. V závere som nechýbal iba ja, veľa hráčov bolo zranených, niektorí odišli.“

Medzi umiestnením na 6. a 7. mieste je hrubá čiara, ktorá rozhodne aj o kvalite.

„Dostať sa pod čiaru to neexistuje, na tom tvrdo pracujeme, aby sme sa dokázali posunúť aj vyššie. O tom, aké majú problémy vo VSS, neviem, no najväčšie problémy sme mali my. Košice u nás prehrali 1:0, budeme sa snažiť, aby u nich bolo aspoň 0:1. Určite hráme ofenzívny futbal a v tom by mala byť naša sila, v príprave sme dávali veľa gólov, mali by sme sa presadiť najmä na čiarach a po rýchlych brejkoch. Čo sa týka defenzívy, tak táto činnosť začína od útoku, činnosti precvičujeme tak, aby sme dali gól. Dobre je, že je tu dostatok mladých hráčov, aj po odchode skúsených sme odohrali dobrú sériu. Máme tu posilu Makela, rýchlostný typ by mal pomôcť dávať góly. Mojich sedem gólov bolo dôležitých, lebo len jeden zápas sme nevyhrali s mojím gólom. Nemusím dať tridsať, ale aby v zápase môj jeden bol víťazný.“

Také živé striebro na hrote Partizána je Milunovič, ktorého návrat netrpezlivo čakal aj tréner Jozef Kukulský.

„Je to hráč, ktorý je schopný dávať góly, zvláda mikrosúboje a získava lopty. Musí byť na hrote a premieňať šance. Je to víťazný typ, bol pri našich dobrých výsledkoch, vo finálnej fáze sa vie presadiť aj v zložitých situáciach. Na hrote sa nám vystriedalo dosť hráčov, no nebolo to také, aké má byť. Podporiť ho musí celé mužstvo, no najmä Macej, Kuhajdík, Ganon, Grohoľ, Makela, všetko je postavené na čiarových hráčoch. Okrem Staša a Šostáka sú všetci ofenzívni hráči,“ povedal tréner.

Záverečný prípravný zápas: Bardejov – Krásna 1:0 (1:0)

Gól dal v 31. min. Gagnon. Partizán: Čikoš Pavličko – Staš, Šosták, Sipľák, Grohoľ, Ivanko Macej, Kuhajdík, Makela, Gagnon, Pyda, Milunovič. Striedali brankár Gmitter a hráči v poli Staško, Belunek, Ducár, Verčimák, v kádri sú ešte Andraščík, Jacko, Kačmár, čo je definitívna súpiska.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 8/2016, v predaji od 1. 3. do 7. 3.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.