Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Útočník Ladislav Nagy sa vracia do HC Košice

Na snímke vpravo generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš a vľavo Ladislav Nagy drží dres HC Košice s číslom 27 po podpise zmluvy. (Autor: TASR/Milan Kapusta)
Patrik Fotta|Publikované 8. jún 2016 o 13:16

Ladislav Nagy: Mám 37 rokov a viem, že nie som Jágr s ambíciou hrať aj po štyridsiatke

Skúsený hokejový útočník Ladislav Nagy v stredu podpísal zmluvu na dva roky s tímom HC Košice.

Agentúrny materiál sme nahradili autorským článkom redakcie Korzára.

KOŠICE. Rodák z metropoly východu mal ponuky aj z Česka a Fínska, no uprednostnil mužstvo, kde hokejovo vyrastal.

„Pravdu povediac už som mal dosť toho cestovania a tak som sa aj s rodinou rozhodol, že najlepšie bude ostať doma v Košiciach, ktoré ma hokejovo vychovali. Mám 37 rokov a viem, že nie som Jágr s ambíciou hrať aj po štyridsiatke. Uvidíme, ako budem vládať, teraz som v každom prípade rád, že som doma a nemusím viac cestovať,“ povedal krátko po podpise zmluvy Ladislav Nagy.

Naposledy bol kapitánom ešte v juniorke

Na reprezentačnej úrovni sa mu podarilo dosiahnuť veľké úspechy (zlato v roku 2002 a o rok neskôr bronz), no klubový titul mu v jeho zbierke chýba.

„Je pred nami ešte dlhá cesta, ale každopádne je to pre mňa veľká motivácia a budem robiť všetko pre to, aby sme pohár získali. Formuje sa tu veľmi dobré mužstvo, ale ani ostatné tímy nezaháľajú a najmä Banská Bystrica a Nitra budú silnými súpermi,“ skonštatoval Nagy, ktorý bude v nasledujúcej sezóne nosiť na drese kapitánske céčko.

„Je to super, naposledy som bol kapitánom ešte v košickej juniorke, keď sme získali tretie miesto. Je to pre mňa pocta a som rád, že ma zvolili za kapitána. Chcem načúvať hráčom a samozrejme komunikovať s trénerom o ich problémoch. Nie som typ, ktorý by išiel rozkazovať čo majú robiť, chcem s každým vychádzať a pomáhať im nielen na ľade, ale aj mimo neho.“

Zatiaľ sa bude 37-ročný útočník pripravovať individuálne, k mužstvu sa pripojí koncom júla, kedy začnú zverenci trénera Čadu po dovolenkách trénovať opäť na ľade. S väčšinou spoluhráčov sa už košický krídelník pozná.

„Dá sa povedať, že poznám takmer všetkých, akurát teraz prišli noví hráči z Čiech, takže s nimi sa ešte musím zoznámiť, ale myslím si, že s tým nebude problém.“

S Čadom má dobrý vzťah

Pod trénerom Čadom pôsobil Nagy len nedávno, keď obliekal dres Slovana Bratislava v KHL.

„Som rád, že je tu tréner Čada. Spomínam si, že jeho tréningy boli vynikajúce a vždy som sa na nich cítil dobre. Myslím si, že máme dobrý vzťah a teším sa na vzájomnú spoluprácu.“

Pri podpise zmluvy sa s novou košickou posilou zvítali aj zástupcovia oboch košických fanklubov.

„Som rád, že na mňa nezanevreli, aj keď som pôsobil v Slovane. Ja som sa už dávnejšie vyjadril, že nikdy by som tam nešiel, pokiaľ by ostali hrať v našej extralige. Keďže hrali KHL, tak som ich ponuku prijal.“

Motiváciou bude pre košického rodáka aj Liga majstrov, v ktorej sa Košičania stretnú v skupine s Bernom a Linzom.

„Bude to pre mňa premiéra, keďže som túto ligu ešte nikdy nehral. Určite budeme chcieť postúpiť zo skupiny. Osobne sa na to už veľmi teším,“ povedal Nagy.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články