Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Útočník Ilavský v Michalovciach skončil

Sportnet|Publikované 5. dec 2008 o 00:00

Hrozba odchodu z Dukly visí aj nad ďalšími hráčmi. Dnes o 17.30 hod. hostia Spišskú Novú VesMICHALOVCE. Z posily nebude nič. Dlho očakávaný príchod

Hrozba odchodu z Dukly visí aj nad ďalšími hráčmi. Dnes o 17.30 hod. hostia Spišskú Novú Ves

MICHALOVCE. Z posily nebude nič. Dlho očakávaný príchod útočníka Slavomíra Ilavského do michalovskej Dukly skončil fiaskom. Tridsaťdeväťročný veterán si po dvoch zápase balí tašky a Zemplínčanom viac nepomôže. "Už keď sme ho angažovali, sme sa dohodli, že ho najprv vyskúšame. Keďže nás výkonnostne nepresvedčil, respektíve od hráča jeho kalibru čakáme viac, museli sme sa rozlúčiť," informoval prezident HK Dukla Jaroslav Kanóc.

Nepresvedčil

Slavomír Ilavský odohral za Michalovce dva zápasy, pred týždňom v Trnave (4:2) i doma s Novými Zámkami (5:7) si pripísal po jednej asistencii, ale aj napriek dvom kanadským bodom to nebolo herne ono. V utorok dokonca v prvej formácii s Macíkom a Minčákom nevydržal ani do konca druhej tretiny. "Bolo vidieť, že dlhšie nehral. Nebolo to ono, preto sme sa rozhodli, že radšej dáme šancu iným. Nerozišli sme sa v zlom, ale hokejový život je už raz taký," doplnil šéf klubu, podľa ktorého môžu z kádra Dukly vyletieť aj ďalší hráči. "Včera večer sme mali zasadnutie správnej rady, kde sme sa mali baviť aj o ďalších hráčoch, ktorí nenapĺňajú naše očakávania."

Problémy v obrane, nastúpi aj prezident?

Najväčším problémom v zostave Dukly je zloženie defenzívy. Už dlhšie chýba skúsený Regenda, maróduje aj Mucha, sporadicky je k dispozícii Uličný, naposledy chýbali aj Tirpák s košickým juniorom Pichnarčíkom. A s Novými Zámkami sa zranil aj Petruňa. Nečudo, že v obrane museli zaskakovať útočníci Fábry a Štefan. "Pevne veríme, že zranení sa čoskoro dajú do poriadku, ale zároveň pracujeme na posilnení zadných radov. Ak sa nám to nepodarí, zrejme si po dlhšej pauze oblečiem dres aj ja," konštatoval Jaroslav Kanóc, ktorý ešte v minulej sezóne za Michalovce hrával. Dostal však trest, ktorý mu už vypršal, a preto by mohol byť k dispozícii. Nebol by prvým prvoligovým šéfom klubu, ktorý aktívne hráva. V HKM Detva si z tejto pozície úspešne počína útočník Dušan Pohorolec. Dodajme, že dnes o 17.30 hod. Michalovce doma hostia lídra zo Spišskej Novej Vsi, ktorý ťahá sériu siedmich víťazných zápasov.

JAROSLAV ČÚRNY

Súvisiace články