Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Útočník HC K. Kováč: "Bol to vydretý zápas, mali sme aj šťastie"

Sportnet|Publikované 8. nov 2002 o 23:00

Košice - Hokejisti HC Košice prerušili včera päťzápasovú víťaznú sériu Martina, keď tohto súpera doma zdolali 3:2. Martinčania neboli ďaleko od

Košice - Hokejisti HC Košice prerušili včera päťzápasovú víťaznú sériu Martina, keď tohto súpera doma zdolali 3:2.

Martinčania neboli ďaleko od triumfu aj na ľade východniarov, ale o svoje vedenie 2:1 prišli. Košičania vývoj otočili a deväť sekúnd pred koncom ich vykúpil víťazný gól Špilára v presilovke. Hokej to však pre divákov príliš pohľadný nebol. "Je to pravda, bol to veľký boj. Martinčania hrajú nepríjemným štýlom, veľa korčuľujú, hákujú a všemožne bránia stredné pásmo, takže sa cez nich ťažko prechádza. Navyše, v bránke majú spoľahlivého Rovnianka. Bol to vydretý zápas, mali sme štastie, že sme ho vyhrali," priznal po zápase autor druhého košického gólu Kristián Kováč (na snímke pri puku vpravo). Tomu chýbali tradiční spoluhráči z útoku, Kmiťa vyradilo zranenie z hry na dlhšiu dobu a na Kövéra prišla viróza sprevádzaná teplotami a žalúdočnými problémami, takže tiež nemohol nastúpiť. Po Kováčovom boku sa teda včera objavili Gajdoš a Holečko a na hre tretieho útoku to bolo poznať. "Samozrejme, s Kmiťom a Kövérom sme na seba zvyknutí. Gajdoš i Holečko ich však dobre zastúpili a najmä v tretej tretine sme sa celkom rozohrali, takže na chlapcov nemôžem povedať krivého slova."

V tretej tretine sa viac rozhýbalo celé košické mužstvo. Dovtedy, najmä v druhej tretine totiž hráčom chýbalo trochu viac energie zrážať sa s protihráčmi. Martinčania produkujú naozaj nepríjemný defenzívny hokej, ale mužstvo košických kvalít by si s tým malo poradiť. Včera sa mu to napokon podarilo, ale až v samotnom závere. Nechýbalo veľa a hostia by v Kośiciach bodovali. "Iste, nabudúce musíme viac zapnúť aj v prvých dvoch tretinách. Nemôžeme čakať, že to príde samo, musíme hrať od prvej do posledbnej minúty maximálne nadoraz. Keď sa nám totiž v zápase podarí dať rýchle góly, potom to už ide ľahšie." Zápas bol prvým po reprezentačnej prestávke, malo to naň vplyv? "Prestávka padla vhod. Mali sme počas nej kvalitné tréningy, nemyslím, že by nám nejako poškodila."

Kristián Kováč vymenil počas sezóny číslo na drese. Namiesto sedemnástky siahol po deviatke, ktorá mu zatiaľ nosí viac šťastia. V štyroch kolách, v ktorých nastúpil s novým číslom, zaznamenal štyri body. Pomôcť tímu by chcel aj v zajtrajšom stretnutí, v ktorom sa modro-bieli predstavia na štadióne bratislavského Slovana. "Budeme sa proti ním snažiť hrať tak, ako v poslednom vzájomnom zápase na našom ľade. Ideme do Bratislavy s cieľom vyhrať, lebo sa chceme vrátiť na špicu tabuľky, aby sa vylepšila pohoda v mužstve. Našou ambíciou je totiž hrať o prvé miesto."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.