Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Útočník HC J. Kmiť poslúchol Šimonovičove rady

Sportnet|Publikované 27. sep 2002 o 22:00

Košice - V utorok hokejisti HC Košice prvýkrát v tejto sezóne zakolísali v Skalici, včera stratili po remíze 2:2 s Duklou Trenčín prvé body aj na

domácom ľade.

V úvodnej časti čakali diváci na gól márne. Nemal veľmi ani z čoho padnúť, pretože šancí veľa nebolo. "Trenčania dobre bránili stedné pásmo, takže sme sa ťažko dostávali do útočného pásma. aj od trénerov sme dostali príkaz, aby sme začali trochu opatrnejšie a venovali sa aj obrane, pretože Trenčania majú šikovných útočníkov. V prvej tretine to aj ukázali, keď mali zopár brejkov," zamyslel sa útočník HC Jaroslav Kmiť. Druhá tretina už bola oveľa pohľadnejšia. "V šatni sme si povedali, že musíme dať prvý gól my, aby sme mali väčší pokoj na hokejkách. Začali sme hostí viac napádať a ukázalo sa, že majú problémy s rozohrávkou, takže sme sa dostávali do šancí." Domáci sa zaslúžene dočkali gólu v 34. minúte. Práve Kmiť si z tresnej lavice nakorčuľoval rovno do brejku, jeho spoluhráč Gabriel Kövér to spozoroval, naservíroval mu presný puk a center tretieho košického útoku svoje sólo zakončel utešenou strelou pod hornú žrdku Murínovej bránky. "Za celú moju kariéru sa mi ešte nestalo, žeby som po vybehnutí z trestnej lavice šiel sám na bránku. Na trestnej bol môj kamarát Braňo Jurač a ten mi povedal: uvidíš, teraz pôjdeš sám na bránku. Veľmi som tomu neveril, no chválabohu, potvrdili sa jeho slová. Miro Šimonovič nám po prvej tretine vravel, že Murín chodí väčšinou dole na ľad, takže máme naňho strieľať hore okolo pliec. Keď som sa dostal do brejku, iste by som bol vymýšľal nejaký blafák, ale našťastie, blízko za mnou už bol obranca, takže som vystrelil podľa Šimonovičovej rady a padlo to tam."

Východniari v záverečnej časti zvýšili na 2:0, ale ani tento náskok im napokon nestačil. "Mali sme niekoľko tutoviek. Pritom tréneri nás tlačia do streľby, na tréningoch nájazdy nacvičujeme." Po kontaktnom góle na 2:1 Trenčania vycítili šancu a v záverečnej power play aj vyrovnali. "Hostia nemali čo stratiť, museli riskovať. My sme urobili chybu a súper vyrovnal." Aj v Skalici inkasovali Košičania gól v 59. minúte, teraz takisto. Mužstvu z čela tabuľky by sa také čosi dvakrát po sebe stávať nemalo. "Určite. Budeme si musieť dávať väčší pozor, aby sa to neopakovalo. Hokej je však rýchla hra, rozhodujú maličkosti."

Zajtra sa Košičania predstavia na ľade bratislavského Slovana. "Chceme získať minimálne taký výsledok, ako Trenčín u nás. Keď však budeme mať šťastie, myslím si, že môžeme aj vyhrať," dodal J. Kmiť, ktorého úvod sezóny zastihol v dobrej hernej a na rozdiel od niektorých jeho spoluhráčov i streleckej pohode.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.