Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Útočník Baroš: Naštartoval nás zlý úvod

Sportnet|21. jún 2004 o 00:00

Hneď po úžasnom stretnutí Holandsko - Česko, ešte v televíznom štúdiu, sa strelec druhého gólu našich západných susedov Milan Baroš nadchýnal. "Bol to najlepší zápas, ktorý som v kariére odohral," hovoril v rozpoložení, keď šťastná chvíľa prebije každú .

Hneď po úžasnom stretnutí Holandsko - Česko, ešte v televíznom štúdiu, sa strelec druhého gólu našich západných susedov Milan Baroš nadchýnal. "Bol to najlepší zápas, ktorý som v kariére odohral," hovoril v rozpoložení, keď šťastná chvíľa prebije každú stopu únavy. Zachoval sa grandsky. Ihneď podotkol: "Ak som použil prívlastok naj, myslím tým na všetkých hráčov a oba tímy."

Tréner Česka Karel Brückner, prešedivený olomoucký lišiak, ešte predtým, než začal prijímať gratulácie zo všetkých strán, sa priznal, že v úvode prežíval ťažké chvíle. Jedným dychom však odmietol poznámku o českej hre vabank. "Vôbec nám nebolo jedno, či prehráme o dva góly, alebo o päť. My sme sa chceli presadiť našou ofenzívnou hrou."

"Prvý raz, azda po troch rokoch, sme dostali gól zo štandardnej situácie. Raz to muselo prísť, ale v tejto chvíli mi to vôbec neprekáža," Brückner sa konečne usmial, aby ihneď prehodil výhybku k vážnym slovám. "Obranná štvorica nefungovala, ako som si predstavoval, takže sa nečudujte rýchlemu striedaniu."

Holandskí novinári dobiedzali do českého kouča. Vraj, či by nemohol poradiť ich trénerovi Advocaatovi. Podľa nich, práve on oranžovým spackal zápas. "Pána Advocaata poznám ako skvelého trénera i človeka. Domnievam sa, že moju pomoc vôbec nepotrebuje. Už som zabudol, ako ma niekedy označil za tvrdohlavca," usmieval sa Brückner.

Útočník FC Liverpool Baroš v inej skupinke rozoberal stretnutie. "Začiatok sme si skomplikovali, a to nás naštartovalo. V druhom polčase to už bolo na hranici možností a síl." Český futbalista hovoril o dvoch mečbaloch, ktorý mal jeho tím v skupine. Po víťazstve nad Lotyšskom museli na postup vyhrať ešte jeden zápas.

"Chceli sme premeniť hneď prvý. Istota je istota. Už sa nám ľahko dýcha," pochvaľoval si 22-ročný hrot, ktorý začínal v ostravskom Baníku. "Som rád, že v poslednom stretnutí nám už vlastne o nič nepôjde. To neznamená, že zápas s Nemeckom vypustíme. Mohlo by nám to zobrať sebavedomie, ktoré sme proti Holanďanom získali. Isté je, môžeme hrať uvoľnene," dodal Baroš.

Dick Advocaat nedával poznať pocit sklamania. Najprv urobil poklonu súperovi. "Proti Česku sme hrali v posledných rokoch sériu zápasov. Sú stále lepší, dnes boli výnimoční." Ataky svojich rodákov z médií odrážal pokojne.

"Vôbec som nemyslel na udržovanie výsledku, iba som chcel posilniť stred ihriska," hovoril o striedaní Robbena Bosveltom. "Nemali sme ďaleko k úspechu, remízu sme mali v hrsti. Opustilo nás šťastie, ktoré budeme teraz potrebovať ako soľ. Postup nie je iba v našej moci. Pravda, rozhodujúci krok musíme urobiť my, zdolať nebezpečných Lotyšov.

Súvisiace články