Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Útočník A. Kroták: "Po dvoch prehrách berieme len víťazstvo"

Sportnet|Publikované 14. nov 2002 o 23:00

Košice - Hokejisti HC Košice nastúpia dnes na domáce stretnutie proti Žiline. Východniari v posledných dvoch kolách hrali na štadiónoch dvoch

Košice - Hokejisti HC Košice nastúpia dnes na domáce stretnutie proti Žiline.

Východniari v posledných dvoch kolách hrali na štadiónoch dvoch svojich veľkých rivalov v boji o popredné priečky. O body sa pokúšali neúspešne, v Bratislave so Slovanom prehrali 2:4 a vo Zvolene 2:5. Napriek tomu, že odchádzali z oboch zápasov so zvesenými hlavami, tieto súboje sa od seba odlišovali. "Na Slovane sme odohrali nešťastný zápas. Dve tretiny sme boli vyrovnaným partnerom, možno aj lepším tímom ako domáci, ale v koncovke sme zlyhali. Mali sme zopár dobrých príležitostí, ale nedali sme góly. V tretej tretine, keď sa lámal chlieb, sme rýchlo dostali gól na 2:3 a štvrtý gól dali slovanisti v presilovke, takže v tom bol aj kúsok smoly. Vo Zvolene kolektív nepodal dobrý výkon. Pohybovali sme sa pomalšie ako súper a preto taký výsledok," vrátil sa k spomínaným duelom útočník HC Arne Kroták. V utorok vo Zvolene aj on spálil veľkú príležitosť, keď za stavu 1:3 korčuľoval sám na bránku. "Veru, nedal som a hneď na to sme dostali štvrtý gól. Potom sme znížili, ale vzápätí nasledoval piaty gól Zvolenčanov." Košičania v tomto zápase nevyužili ani dve početné výhohy o dvoch hráčov. "Vyplývalo to z celého nášho prejavu v tomto stretnutí. Vôbec sa nám nedarilo a ani v týchto presilovkách sme sa poriadne nevedeli dostať do útočného pásma. Keď sme aj prenikli, gól sme streliť nedokázali."

Dnes čaká na modro-bielych súper z úplne iného súdka, Žilinčania plávajú v spodných vodách tabuľky a v stredu sa tamojší tréneri pre nespokojnosť s jeho výkonmi rozlúčili s najproduktívnejším hráčom Romanom Muchom. "Po posledných dvoch prehrách berieme jedine víťazstvo," razantne vyhlásil A. Kroták. V prvom tohtosezónnom súboji týchto súperov na košickom ľade sa však Košičania so Žilinou natrápili až-až, keď prehrávali už 0:2 a víťazstvo 3:2 si zabezpečili až v posledných minútach. Teraz by si hráči HC priali, aby mal súboj s celkom spod Dubňa pokojnejší priebeh. "Určite, spomínaný zápas bol totiž dobrý nervák. Bol by som rád, keby sme odohrali pokojnejšie stretnutie, ale na druhej strane, najdôležitejšie bude víťazstvo."

Program 23. kola ST extraligy: Košice - Žilina, Liptovský Mikuláš - Zvolen, Skalica - Martin, Trenčín - Spišská Nová Ves (všetko o 17. hod.), Slovan - Poprad (17.30).

Program 18. kola prvej hokejovej ligy - dnes o 17. hod.: Trebišov - Prešov, Dubnica - Považská Bystrica, Senica - Michalovce, Prievidza - Nitra, Topoľčany - Banská Bystrica. Zápas Ružinov - Detva (3:6) predohrali.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.