Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Ustáť hojdačku rozdielnych výkonov v cudzom a domácom prostredí, belasí sú parádnym magnetom

Sportnet|Publikované 5. dec 2002 o 23:00

Poprad Ešte aj v stredu popoludní, keď sme vyrušili pri sieste jedného z podtatranského hokejového kolektívu - Miloša Palovčíka (na snímke vpravo) -

dumal nad dianím v Trenčíne. Nešlo mu do hlavy, že hoci v tomto ročníku Popradčania vedia "zdvihnúť mandle" vojakom, predsa sa to neodráža v bodovej bilancii. "Dukla hrá síce dobre, to treba uznať, ale títo chlapci mali zakaždým kopec šťastia. Stále si hovoríme, že donekonečna im nebude šťastena nadbiehať, a predsa stále sa pritrafí nejaký gól súpera, ktorý nás zlomí." Nuž, treba to prípadne zrátať Trenčanom v play off, nadhodili sme výzvu tomuto útočníkovi policajtov. "Ešte je teraz priskoro na vyraďovaciu časť myslieť."

Trojzáprah, v ktorom účinkuje Miloš, sa tiež pomenil. Druhý mesiac hrá vedno so Segľom. Pri tejto dvojici alternovali viacerí borci - Misál, R. Tomas, najnovšie v posledných troch vystúpeniach pribudol ostrieľaný Paukovček. "S Paľom Paukovčekom som hral v minulom ročníku, s ním si rozumiem, rovnako tak s Paľom Segľom." Tréneri ŠKP pristúpili ku korektúram z prostého dôvodu, bolo treba oživiť výkony tímu. Aj Palovčík priznal, že mužstvo nehralo dobre. "V Liptove i v Trenčíne sme zahrali lepšie, ale prehrali sme, akurát nad Skaličanmi sme dominovali." To, či má forma vzostupnú úroveň, sa ukáže hlavne v dnešnom meraní síl so Slovanom. Maród Verčík by mal k dispozícii, akurát brankár Klempa bude zrejme naďalej absentovať zo zdravotných dôvodov.

Viacerí hráči Popradu sa v tomto ročníku zmienili o tom, že na cudzom ľade sa im hrá lepšie než doma, kde sa trápia. Miloš túto myšlienku rozviedol: " Pritom, čo si pamätám, tak v minulých ročníkoch práve na vlastnom štadióne sme boli pevní, málokto u nás obstál. Rozmýšľal som nad tým, čím to je. Možno aj v tom, že dosť hráčov je zvonku, dakedy sme boli prevažne z Popradu. Chlapci, čo prišli odinakiaľ, nemajú ten pocit, keď je zápas u nás, že nastupujú doma. V tom ale nemožno asi hľadať prvotné príčiny sklamaní." Jedno je isté, že napríklad s Martinom či L. Mikulášom domáce duely policajtom rozhodne nevyšli. Ďalšou charakteristickou črtou je, že po hodnotnom výkone v cudzom prostredí príde sprcha pred fanúšikmi pod Tatrami. Ako to bude so Slovanom?

"Do scenára nám nepasuje skutočnosť, že Bratislavčania v utorok doma prehrali, budú to chcieť odčiniť a iste sa vyhecujú na maximum. Určite tréneri aj funkcionári belasých hráčom pohrozili. Dôležitá je aj skladba mužstva, v akej rival nastúpi. V každom prípade tento konkurent nás vie automaticky vyburcovať už len tým, že je to Slovan. Verím, že príde i viac divákov, veď uvidia trebárs Zdena Cígera. Patričnú kulisu a podporu na tribúnach by sme potrebovali. Hostia nebudú betónovať, to by nám mohlo vyhovovať a očakávam otvorený hokej. Súper vzbudzuje rešpekt, lebo mal až na súboj so Žilinou sériu kvalitných stretnutí. To, že v tíme rivala nastúpia niektorí bývalí Popradčania, už ani nevnímam, beriem ich ako každého iného protihráča," dodal M. Palovčík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.