Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Úspešných slalomárov Martikána a Kaliskú privítali doma v centre Liptova

TASR|22. aug 2004 o 17:34

Liptovský Mikuláš 22. augusta (TASR) - Čerstvú olympijskú víťazku v K1 žien na OH 2004 v Aténach Elenu Kaliskú, trojnásobného medailistu z OH 1996 - 2004 ...

Liptovský Mikuláš 22. augusta (TASR) - Čerstvú olympijskú víťazku v K1 žien na OH 2004 v Aténach Elenu Kaliskú, trojnásobného medailistu z OH 1996 - 2004 Michala Martikána privítali v nedeľu popoludní nadšení obyvatelia Liptovského Mikuláša a okolia.

Na liptovskomikulášskom námestí sa s úspešnými olympionikmi zvítalo vyše tisíc ľudí. Medzi nimi bol aj tamojší primátor Alexander Slavkovský, ktorý vodákom poďakoval za vzornú reprezentáciu mesta a celého regiónu: "Každý obyvateľ Liptovského Mikuláša sa vám nemôže poďakovať osobne, tak to robím ja v ich mene," uviedol primátor Slavkovský v príhovore k slovenským reprezentantom.

Olympijskí medailisti Kaliská a Martikán prisľúbili, že sa budú snažiť, aby sa nominovali na budúce olympijské hry v Pekingu. Martikán na otázku diváka, či rozhodcu, ktorý ho pripravil o zlatú medailu považoval za priateľa, uviedol, že áno. Nemá proti nemu žiadne výhrady. Na divácke otázky ohľadom problematického umiestnenia Martikán povedal, že sa nechce k tomu vracať. "Považujem to za uzavreté," dodal Michal Martikán na margo tejto aténskej kauzy, ktorá mu poriadne skomplikovala posledné dni v Grécku.

Rodáčku zo Zvolena Elenu Kaliskú, ktorá dvanásť rokov pôsobí v KTK Dukla Liptovský Mikuláš, na slávnosti sprevádzal osobný tréner Peter Mráz a strieborného kanoistu Michala Martikána jeho otec a tréner Jozef.

Na galaprograme, ktorý na počesť aténskych olympionikov pripravili na mikulášskom námestí, nechýbal ani dvanásty kajakár Ján Šajbidor. Úspešných slovenských reprezentantov, ktorí vyrástli v známom Areáli vodného slalomu, pozdravili aj kolegovia z tunajšieho klubu a mnohí priaznivci vodného slalomu z Liptovského Mikuláša a okolia.

Súvisiace články