Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Úspešný víkend mladých basketbalistov

Sportnet|Publikované 8. dec 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves - Mladí basketbalisti BK AC LB Spišská Nová Ves počas uplynulého víkendu odohrali stretnutia juniorskej a žiackej ligy na ihriskách

súperov v Rožňave, Lučenci, Pezinku a Piešťanoch.

Výsledky, juniori: Rožňava - BK AC LB Spišská Nová Ves 55:94 (27:59), strelci za BK AC LB: Rusnák 21, Holda 17, Novotný 14, Pirnik 10, Lajčák 8, Dunčko, Šefčík 6, Rybár 4, Sopkovič a Bučko 3. Lučenec - BK AC LB Spišská Nová Ves 74:83 (35:47), Rusnák 24, Novotný, Sopkovič 17, Pirnik 11, Holda 8, Lajčák 6.

Tréner družstva Marián Jasenčák po zápase povedal: "Na zápasy s družstvami z konca tabuľky sme cestovali s malou dušičkou, lebo kolektív necestoval kompletný. Pre študijné a iné dôvody necestovali viacerí hráči. Napriek tomu sme v Rožňave jednoznačne zvíťazili rozdielom skoro 40.-tich bodov. V Lučenci sa domáci rozohrali a po vyfaulovaní vysokých hráčov /Holda/ siahali po víťazstve. Podarilo sa nám v zápase udržať vedenie a napokon i plný bodový zisk. V dvojkole sa darilo najmä podkošovým hráčom Rusnákovi a Holdovi, sekundovali im Sopkovič a Novotný. Hoci sme cestovali s omladeným kádrom podarilo sa nám splniť náš cieľ."

Výsledky, starší žiaci: Pezinok BK AC LB Spišská Nová Ves 49:56 (21:26),Lenárt 23, M. Suchý, Servátka 7, Bartoš 6, J.Suchý 5, Hvizdoš a Ogurčák 4.

Piešťany - BK AC LB Spišská Nová Ves 57:64 (33:20) Lenárt 23, Repaský 11, M.Suchý, Bartoš 8, J.Suchý, Ogurčák 5, Servátka, Hvizdoš, Šefčík 2.

Tréner Martin Janikov zhodnotil vystúpenie svojich zverencov nasledovne: "V Pezinku sme viedli počas celého zápasu. Nepodarilo sa nám však odpútať od nášho súpera a tak vedenie bolo iba tesné. Tréner našich súperov Justín Sedlák disponoval v zápase s 3 - 4 vysokými hráčmi, ktorých sme museli eliminovali dobrou pohyblivou obranou.

V nedeľu sme mali nástup do zápasu katastrofálny. Už v 1.minúte sme po troch úspešných "trojkách" prehrávali 9:0, a po ďalšej dvojke už 11:0. V tomto vlažnom výkone sme pokračovali celý prvý polčas. Neubránili sme súperovu streľbu zvonku, ba ani rýchle protiútoky spod koša. Hoci sme do druhého polčasu nastúpili so stratou 13,-tich bodov /33:20/, zlepšeným výkonom sme už po 5.-tich minútach viedli o 4 body /35:39/. Zvrat v zápase nastal po zlepšení obranných činností a úspešnej streľbe spod koša.

Veríme, že prvé úspechy mladých basketbalistov po postupe do celoslovenskej žiackej lige neostanú jediné a bude sa im dariť až do konca súťažného ročníka."