Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Úspešný turnaj O pohár primátora

Sportnet|Publikované 6. jan 2009 o 23:00

SVIDNÍK. V sobotu 3. januára 2009 zorganizoval ŠK ZŠ KARPATSKÁ Svidník pod záštitou primátora mesta Ing. Michala Bartka jubilejný 15. ročník turnaja

o "Pohár primátora mesta Svidník". Aj napriek paralelnému turnaju o Pohár VsSTZ vo Valalikách sa vo Svidníku zišlo v kategórii mužov 32 kvalitných hráčov z celého východného Slovenska od 1. až po 4. ligu, pričom turnaja sa zúčastnil aj hráč najvyššej portugalskej ligy z oddielu JUNKAL Martin Gumáň.

Mrzí len jedno

Nechýbali ani prví štyria stolní tenisti z minulého roka Vasiľ, Dandár, Petnuch a Baran. Hlavným rozhodcom bol medzinárodný rozhodca zo Šarišských Michalian Vendelín Balčák a úlohu tajomníka turnaja zastával Vladislav Sluk. "Usporiadateľov a primátora mesta mrzí len jedno, že turnaj sa organizuje najmä pre domácich hráčov z nášho okolia, ktorí majú možnosť zahrať si najmenej 3 zápasy s najkvalitnejšími hráčmi a získať nové hráčske skúsenosti. Preto konštatovanie - nejdem na turnaj, lebo tam sú lepší a aj tak prehrám - by sa v myslení športovca nemalo vyskytovať. Dúfame, že na ďalší ročník bude domácich hráčov viac," poznamenal V. Sluk.

V kategórii žiakov sa zišlo 18 hráčov, medzi ktorými dominovali najmä bývalí odchovanci domáceho klubu ŠK ZŠ KARPATSKÁ Svidník Kostelník, Dubec, Jurko všetci už hráči CENTRÁL Svidník, Magdziak (aktuálne reprezentujúci JAS Bardejov) a odchovanec z Vranova Mrážik. Turnaja sa zúčastnili aj 4 hráči z poľského mesta Wojaszuwka.

Kategória - muži: 1. M. Gumáň (JUNKAL, Portugalsko), 2. M. Dandár (Sokol Vojčice), 3. D. Fink (ŠKST Humenné), 4. I. Serbák (ŠKST Humenné). Kategória - žiaci: 1. L. Kostelník (Centrál Svidník), 2. M. Mrážik (VSTK Vranov), 3. T. Dubec (Centrál Svidník), 4. J. Jurko (Centrál Svidník).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.