Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Úspešný návrat strateného syna

Sportnet|Publikované 26. sep 2002 o 22:00

Trebišov Netradičnou okľukou sa dostal futbalista Adam Geri naspäť do Trebišova. V Slavoji pôsobil ešte ako dorastenec, ale potom sa rozhodol

študovať v Budapešti a Zemplínu dal načas zbohom. V hlavnom meste Maďarska trénoval v slávnom prvoligovom Újpesti, ale hrávať zaň nemohol. Nestihol totiž prestupový termín a navyše sa skomplikovala aj situácia s prijatím na školu. Nasledoval návrat do materského Kráľovského Chlmca, kde však bola hráča jeho formátu škoda. Prijal teda ponuku z košickej Lokomotívy. "Zároveň som tam študoval nadstavbu. Bola to zásluha môjho brata Gergelyho, ktorý sa ešte z Humenného dobre poznal s vtedajším kormidelníkom železničiarov Andrejom Daňkom. Na pôsobenie v druhom košickom klube nemám zlé spomienky, ale tým v Trebišove sa nevyrovnajú," hrdo povedal Adam Geri.

Oprášenie trebišovských spomienok má opäť na svedomí starší brat Gergely, inak hráč HFC Humenné. Prvé kontakty boli nadviazané ešte počas víťazného súboja Slavoja v Košiciach počas jarnej odvety predchádzajúceho majstrovského ročníka. Slovo dalo slovo a po úspešne zvládnutej skúške počas letnej prestávky spečatili so zástupcami aktuálneho lídra tretej ligy ročné hosťovanie. "Sám som prekvapený z toho, ako sa mi zatiaľ darí. V optimizme ma však správne tlmí starší brat, ktorý je akoby mojim manažérom. Je mojim kritikom i radcom zároveň. Môžem sa naňho kedykoľvek spoľahnúť a myslím, že to platí aj opačne," prezradil čosi o bratskej spolupráci.

Vďaka kvalitným výkonom spravil Adam Geri v základnej zostave Slavoja hotovú revolúciu. Kvôli nemu totiž putoval Capko na ľavý kraj zálohy, miesto tak nezvýšilo Juhásovi, šancu dostal Dorovčák a porúčať sa musel aj Tavarez. "Moje miesto v zostave mi zatiaľ sedí ako uliate. V Lokomotíve som hrával pravého obrancu, tu som sa presunul vyššie, na kraj stredovej formácie. Takisto mi vyhovuje náš obranný štýl hry s rýchlym prechodom do otvorenej obrany súpera. Som tu skrátka maximálne spokojný," zdupľoval dvadsaťročný futbalista.

Trebišovčania sú aj jeho zásluhou na čele priebežného treťoligového poradia. Naposledy rozdrvili Bardejov, teraz ich čaká ďurkovský nováčik. "Domáci budú chcieť v domácom prostredí konečne zvíťaziť, ale aj my máme pred sebou dôležitý cieľ. Radi by sme ostali na špici až do zimnej prestávky a takisto by sme chceli predĺžili našu zatiaľ trojzápasovú šnúru bez porážky. Verím, že ak nadviažeme na posledné výkony, nemusíme odchádzať z Ďurkova naprázdno," dodal Adam Geri.

Pripomeňme, že v týždni kvôli drobným šrámom netrénovali stopérske opory, Patrik Černej a Marián Timko. Senegalský stredopoliar Alu Niang je kvôli zdravotným ťažkostiam vyradený na dlhší čas.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.