Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Úspešný je aj Hudač

Sportnet|Publikované 21. dec 2008 o 23:00

Bežeckému šprintu dominujú Nór Hattestad a Slovinka Majdičová.

DÜSSELDORF. Nórsky bežec na lyžiach Hattestad a Slovinka Majdičová zostávajú naďalej absolútnymi suverénmi šprintérskych disciplín Svetového pohára. Obaja zvíťazili aj v treťom šprinte. Hattestad vo finálovom behu voľnou technikou na 1,6 km uspel pred krajanom Hetlandom a Talianom Pasinim a pripísal si piate prvenstvo v kariére. Zverenka slovenského trénera Hudača Majdičová triumfovala na 800 m pred Ruskou Matvejevovou a Nórkou Caspersenovou Fallovou a na najvyšší stupienok sa postavila už deviatykrát. Ani jeden z dvojice Slovákov - Kotschová a Škvaridlo sa neprebojoval z kvalifikácie. Škvaridlo sa umiestnil na 67. priečke so stratou 12,41 s na postupové 30. miesto.

Výsledkami upútali okrem hlavných favoritov aj obaja súťažiaci z tretích priečok. Len 18-ročná Caspersenová Fallová sa na štart pretekov SP postavila v Düsseldorfe len po druhý raz v kariére a prvý prienik do najlepšej desiatky ozdobil treťou priečkou aj mladší z bratskej dvojice Pasiniovcov Fabio.

Hattestad sa dostal sa na čela celkového poradia SP. Majdičová zotrvala na druhej priečke, no na vedúcu Fínku Saarinenovú stráca už iba osem bodov.

Výsledky - šprint voľnou technikou, ženy, 800 m, A-finále: 1. Majdičová (Slovin.) 1:48,8, 2. Matvejevová (Rus.) +0,2, 3. Caspersenová Fallová (Nór.) +0, - muži, 1600 m, A-finále: 1. Hattestad 3:04,0, 2. Hetland (obaja Nór.) +0,7, 3. Pasini (Tal.) +1,2 s.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.