Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Úspešné druhé kolo SP pre ADENTO Poprad

Sportnet|Publikované 10. nov 2005 o 23:00

Poprad - V športovej hale Prešovskej univerzity v Prešove sa uskutočnilo v poradí druhé kolo Slovenského pohára (SP) v kickboxe. Zúčastnilo sa na ňom

množstvo pretekárov zo všetkých klubov Slovenska a nechýbal medzi nimi ani ŠK Kickboxing ADENTO Poprad. Klub sa predstavil v plnej sile a chcel zopakovať výsledky z úspešného prvého kola. Trénerska dvojica Jozef a Ľubica Pitoňákovci pripravili svojich zverencov výborne, pretože tí dokázali, že patria medzi popredné kluby na Slovensku.

Ako prvý sa v Prešove z Popradčanov predstavil Juraj Chachaľák, ktorý súťažil v semi i light kontakte do 45 kg. V semi kontakte suverénne zvíťazil a pripísal si body i za druhé miesto v light kontakte. Medzi juniormi reprezentovali aj dvaja nováčikovia, a to Filip Malík, ktorý v semi kontakte do 50 kg obsadil druhé miesto a Tomáš Hyben, ktorý vo svojej kategórii do 57 kg semi kontaktu nenašiel premožiteľa a zvíťazil.

Naopak, skúsenejší borci z ADENTA Tomáš Hollý a Denis Panáček sa stretli v rovnakej váhovej kategórii semi a light kontaktu do 63 kg. Svoje umiestnenia si pekne podelili, keď Tomáš vyhral v semi kontakte a Denis bol tretí a neskôr v light kontakte zvíťazil Denis a tretí skončil Tomáš. Posledným zástupcom juniorov bol Michal Chachaľák, ktorý zvíťazil v semi kontakte do 64 kg. ADENTO mal i svoje zástupkyne medzi juniorkami, a to Katku Brinčkovú a Máriu Vaškovičovú. Katka sa umiestnila na prvej priečke v semi kontakte do 63 kg a Mária si zo svojej prvej súťaže taktiež priniesla prvé miesto za semi kontakt do 55 kg. Obe tieto kickboxerky sa stretli aj v exhibičnom stretnutí, v ktorom bola nakoniec lepšia Katka. Jedinou ženskou zástupkyňou medzi súťažiacimi z ADENTA bola Kristína Dziviaková, ktorá dominovala v semi a light kontakte do 66 kg. Medzi mužmi mali Popradčania troch zástupcov, a to Miroslava Antošku, Jína Tebeláka a Tomáša Hornáčka. Prvý menovaný nezvládol finálový súboj a prehral, priniesol si tak celkové druhé miesto v semi kontakte do 57 kg. Naopak, Tomáš i Ján predviedli svoje skúsenosti a dominovali vo svojich kategóriách semi kontaktu. Tomáš v kategórii do 67 kg a Ján v kategórii do 64 kg. ADENTO teda na svojom druhom vystúpení opäť predviedlo svoju silu, čo v konečnom dôsledku znamená jedenásť prvých, tri druhé a dve tretie miesta. Najbližšie kolo SP sa uskutoční v januári budúceho roku. Verme, že zverenci trénerskej dvojice Pitoňákovcov budú nadväzovať na skvelé výsledky z prvých dvoch kôl.