Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Úspešné decembrové ťaženie pokračuje

Sportnet|Publikované 19. dec 2005 o 23:00

Humenné - Hokejistov spod Vihorlatu čakali v týždni viac ako náročné zápasy. Súpermi zverencov Jozefa Čontofalského totiž boli aktuálne dva najlepšie

celky.

Po tom čo Humenčania prekvapili na ľade lídra plným bodovým ziskom hostili v piatok druhé Topoľčany, s ktorými vo vzájomných meraniach ťahali za kratší koniec (doma 4:7, vonku 3:4 pp)... Aby však získané body spod Urpína mali význam, bolo treba neúspešnú sériu s "pivovarníkmi" pretrhnúť. "Tréner nám v kabíne prízvukoval, že je to náš posledný majstrovský zápas na domácom ľade, takže s divákmi bolo "povinnosťou" rozlúčiť sa víťazne. Atmosféra je zatiaľ výborná, máme najvyššie návštevy v súťaži, takže nechceli sme si to v závere roka pokaziť," naznačil predzápasové ciele Ľubomír Petrovič, ktorý bol pri prvom i poslednom humenskom úspechu. V 8. min. skóroval a v 56. min. asistoval pri siedmom góle Sekulu. "Pri mojom góle ťahal po pravej strane puk Maťo Stripai a ja akoby som tušil, že mi to nahodí medzi kruhy. Stalo sa a na strelu z jednej brankár reagovať nestihol. Celkovo nám prvá tretina v koncovke vyšla. Hokej to bol rýchly, v ďalšom priebehu vyrovnaný a súper sa nevzdával. Našťastie sme vždy v správnom čase dokázali na gól súpera odpovedať, takže štvorgólový náskok sa nezmenil," konštatovalo humenské krídlo prvého útoku.

Po neúspešnej päťzápasovej sérii, keď HKM Humenné prehralo stále iba o jeden gól, v decembri zatiaľ humenský nováčik nepoznal v šiestich prípadoch bodovú stratu, čo znamená v tabuľke posun na tretie miesto. Kalendárny rok ostáva doplniť dnešným zápasom v Trnave. "Nálada v kabíne je samozrejme dobrá. Darí sa nám, v tabuľke stúpame... Len aby ostala herná pohoda čo najdlhšie. Ak podáme v Trnave taký výkon, ako proti Bystrici, či Topoľčanom, musíme bodovať," dodal Ľubomír Petrovič, ktorý je zatiaľ z 21 bodmi (12 + 9) štvrtým najproduktívnejším hráčom HKM Humenné.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.