Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Úspešná volejbalová sobota

Sportnet|Publikované 28. okt 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves Volejbalisti Spišskej Novej Vsi sa v sobotu predstavili pred domácim publikom. Juniorky mali za súpera dievcatá z Liptovského

Hrádku. Muži privítali Bardejov.

Výsledky, I. liga, juniorky 4. kolo: VK Spišská Nová Ves TJ Tesla Liptovský Hrádok 1:3 a 3:0.

Do Spišskej Novej Vsi pricestovali Hrádocanky ako líder sútaže. Spišiacky sa však lídra nezlakli a zacali hrat svoju hru. Bolo to však až v tretom sete, co bolo na priebeh prvého zápasu už neskoro. Tretí set prvého zápasu naše dievcatá vyhrali, ale vo štvrtom naopak dokázali dat len 6 bodov. V druhom zápase nastúpili hostia bez dvoch ústredných hrácok. Domáce juniorky vyhrali hladko všetky tri sety a celý zápas 3:0.

Základná zostava: Hudzíková, Fabiniová, Falisová, Lovasová, Oravcová, Ogurcáková, striedali: Kubíková, Nováková.

Trénerka Fabianová po zápasoch povedala: Som rada dvom veciam, jedna je tá, že sme hladko vyhrali druhý zápas a druhá vec je tá, že v prvom sete tohto druhého zápasu sa naše dievcatá vzchopili za nepriaznivého stavu už o osem bodov a dokázali ho vyhrat 27:25. Zároven ma teší, že smeciarsky sa chytila Lovasová a potiahla družstvo. Za to však chcem pochválit všetky dievcatá. Viem, že sme mali aj na prvý zápas, budeme si to však musiet ešte rozanalyzovat.

8. Sp. Nová Ves 8 2 6 8:2010

Výsledky, I. liga, muži 3. kolo: VK Spišská Nová Ves BŠK Bardejov 3:1 a 3:0.

Bardejovcania prišli na Spiš na rozdiel od junioriek ako posledný tím sútaže. Domáci hráci po nesmelom prvom sete prvého zápasu už jasne dominovali, dirigovali hru a vôbec, boli lepší. Zaslúžene vyhrali oba zápasy, ked stratili iba ten jeden set. Dobre zahrali v podstate všetci hráci, ale jedným z najplatnejších útokov bol rýchlik dvojice nahrávac Kušnirák-smeciar Jurco, ktorý nevedeli súperi z Bardejova vôbec eliminovat.

Základná zostava: Roško, Jurco, Kušnirák, Podhorány, Vartovník, Duriško, libero: Bréda, striedali: Žigraj a Németh.

Hrajúci tréner Kušnirák po zápasoch povedal: Som nesmierne rád obom výhram a teší ma aj disciplinovaný výkon chlapcov. Chcem pochválit všetkých, ale najmä divákom sa pácil výkon nášho novácika Miroslava Németha, ktorý prišiel z Trebišova. Taktiež zabrali smeciari, co sa odrazilo na oboch pomerne hladkých vítazstvách. Nemáme velké oci na vítazstvá, ale Bardejov a o týžden Kežmarok by sme porazit mali, o tom som presvedcený.