Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Úspešná generálka

Sportnet|Publikované 23. nov 2007 o 23:00

Slovenské hádzanárky dvakrát zdolali Litvu. Na budúci týždeň bude v Michalovciach kvalifikačný turnaj piatich krajín.MICHALOVCE. Slovenské

Slovenské hádzanárky dvakrát zdolali Litvu. Na budúci týždeň bude v Michalovciach kvalifikačný turnaj piatich krajín.

MICHALOVCE. Slovenské hádzanárky v odvetnom prípravnom zápase s Litvou v Michalovciach zopakovali piatkový úspech z Trebišova a zvíťazili 28:23. Generálku pred budúcotýždňovým turnajom prvej fázy kvalifikácie majstrovstiev Európy 2008 tak Slovenky zvládli na sto percent. Zverenky trénera Ľubomíra Popluhára po štvrtkovom trebišovskom víťazstve 31:22 zdolali pobaltského súpera aj v piatkovej odvete 28:23 (13:10). Tieto zápasy boli pre Slovenky generálkou na budúcotýždňový turnaj 2. skupiny I. fázy kvalifikácie o postup na ME 2008 v Macedónsku, na ktorom budú od 27. novembra do 2. decembra 2007 v Michalovciach ich súpermi v boji o tri miestenky do play-off Portugalsko, Čierna Hora, Azerbajdžan a Švajčiarsko.

Splnený cieľ

Slovenská reprezentácia sa v Michalovciach pripravovala od utorka. Vo štvrtok odohrala prvý zápas proti Litve v Trebišove, včerajšia odveta sa uskutočnila v Michalovciach. "Náš cieľ sme splnili. Šancu dostali všetky hráčky, aj keď po hernej stránke to ešte nebolo ono. Musíme pridať, lebo na turnaji budú družstvá podstatne silnejšie, než bola Litva. Sme nesmierne radi, že zvlášť v Trebišove bol o zápas mimoriadny záujem, za čo sa chceme poďakovať," povedal tréner našej reprezentácie Ľubomír Popluhár, ktorý na pondelňajší zraz už nenominoval zranené S. Farkašovú, E. Hodoškovú i spojku L. Kusendovú. Naopak, z Nemecka očakáva príchod trojice z Norimbergu - Gubová, Šimáková, Popluhárová.

Litva prijateľným súperom

Pre Slovensko bola Litva ideálnym súperom na rozohratie. Viac nás potrápila v piatok, čo však slovenskí tréneri očakávali. "Vedeli sme, že v odvete sa budú Litovčanky snažiť vyhnúť sa chybám z prvého zápasu. To sa aj potvrdilo. Oba zápasy splnili účel, ktorý sme si stanovili, ale opakujem, že proti súperom v kvalifikácii budeme musieť ukázať vyššiu kvalitu," dodal R. Popluhár.

* * *

Fakty zo včerajška

Slovensko - Litva 28:23 (13:10)

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Vaverková - Kusendová 3, Školková, Glankovičová 3/1, Gáborová 2, Súkeníková 1, Kalaninová 2, Halásová 1, Dubajová 5/4, Jakubisová 4, Stuparičová 3, Tobiášová 4/2. Najviac gólov Litvy: Rugyniteová 4/3, Stellbrinková 4. Rozhodcovia: Gedeon, Rapač (obaja SR), 7m hody: 7/7 - 3/3, vylúčené: 3:3, 200 divákov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.