Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Úspechy pokračujú

Sportnet|Publikované 25. júl 2008 o 00:00

Slovenskí volejbalisti si v krátkom časovom úseku pripísali ďalší výrazný úspech. Po postupe na európsky šampionát z prvého miesta senzačne zvíťazili

v Európskej lige. Vo výbere trénera Zaniniho mala svoje miesto aj dvojica chemesákov - Miroslav Jakubov a Roman Ondrušek.

HUMENNÉ. V ostatnom čase volejbal ako kolektívny šport v slovenskom športovom rebríčku podstatne stúpol. Prvý úspech v podobe suverénneho postupu na majstrovstvá Európy 2009 má pokračovanie. Krajina medzi úžinami Bospor a Dardaneli bola pre Slovákov priaznivým miestom, lebo vo Final Four Európskej ligy Slováci triumfovali. V kádri mala zastúpenie aj štvorica hráčov z extraligy, pričom dvaja majú práve humenskú príslušnosť.

Druhé zlato

Keďže chemesáci ukončili extraligovú púť premiérovým ziskom majstrovského titulu, víťazstvo v Európskej lige bolo pre humenské duo druhým zlatom v sezóne. "Nechcem to zakríknuť, ale takúto sezónu som vôbec nečakal. Ciele v Humennom boli tie najvyššie, iné ako zlato by bolo pre klub neúspechom, ale moja pozvánka do reprezentácie a následne zlato v Európskej lige je niečo úžasné. Po záverečnom ceremoniáli sme na seba s Mirom skočili, naša radosť bola bezhraničná," zaspomínal si na chvíle osláv Roman Ondrušek.

Iné posty

Dvadsaťosemročný kapitán chemesákov zažil v repre premiéru, pri senioroch tomu bolo aj v prípade Mira Jakubovova. V oboch prípadoch je paradoxom, že sa im menili, či mali meniť posty, ktoré sú im vlastné z humenského družstva. "Je pravda, že tréneri so mnou pôvodne rátali na post libera, tak som sa na tréningoch aj pripravoval, napokon som však ostal v pozícii prihrávajúceho smečiara, i keď pri striedaní som sa dostal na palubovku najmä na príjem či servis," mienil Roman Ondrušek. V prípade Mira Jakubova sa miešal post univerzála a smečiara. "Až o takú výraznú zmenu nešlo. Aj v Humennom som časť sezóny robil príjem servisu a následne útok, takže vrátiť sa do smečiarskych koľají nebol až taký problém," dodal Miroslav Jakubov.

Horenosi Holanďania

Vo finále narazili Slováci na Holanďanov, s ktorými v skupinách trikrát prehrali. Odplata prišla v tú najsprávnejšiu chvíľu. "Z troch prehier boli dve po tajbrejkoch, takže boli to vyrovnané zápasy. Pred finále sme mali až tri porady týkajúce sa súpera. Mali svoj význam," konštatoval Roman Ondrušek, pričom Miro Jakubov ho doplnil. "Keď Holanďania zistili, že vo finále hrajú s nami, cítili sa istými víťazmi. Väčších horenosov som nevidel. Poslední sme sa však smiali my," dodal.

Súvisiace články