Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

ÚSPECH VÍKENDU: Pochvala pre všetkých, Humenné postúpilo!

Sportnet|Publikované 17. dec 2006 o 23:00

Bardejov - V sobotu bola bardejovská športová hala dejiskom odvetného stretnutia 1. kola pohára CEV mužov, pričom domáce prostredie v nej mali

volejbalisti Chemesu Humenné, ktorí privítali aktuálneho lídra srbskej najvyššej súťaže OK Ribnica Gradjevinar Kraljevo. Chemesáci podali podstatne lepší výkon ako v prvom zápase, ktorý prehrali 1:3, v Bardejove zvíťazili v štyroch setoch 3:1 (24,-23,20,18) a keďže pomer získaných lôpt bol o tri lepší pre nich, tešili sa z postupu do 2. kola súťaže.

Ak môžme niekoho po úspešnom postupovom vystúpení chemesákov vyslovene pochváliť, tak spomeniememe dvojicu Vladimír Kríž a Peter Tholt. Humenský blokár sa prezentoval na sieti nielen dobrou obranou, ale spolu s Marekom Pollákom privádzali srbského trénera Djordeviča útokmi stredom siete priam do zúfalstva. "V prvom stretnutí sme mali slabší príjem, následne sa to odrazilo aj na útoku, pričom viac akcií sme ťahali cez kolíky, kde nás súper blokoval. Počas týždňa sme sa viac sústreďovali na hru stredom siete a nakoniec to bol dôležitý moment. Aj keď jedným dychom musím spomenúť, že veľmi dobre sme hrali aj v poli. Maťo Vajda vychytal viacero lôpt, ujal sa Peťo Tholt, ktorý ako striedajúci hráč bolo vodcom. Bojovali sme však všetci, najmä zásluhou Polláka a Ondrušeka sa burcovali. Teší ma, že skúsenosti zo stretnutí Stredoeurópskej ligy sme preniesli do tejto odvety, lebo blokársky sme súpera prevýšili," konštatoval Vladimír Kríž.

Za stavu 6:9 v prvom sete sa odhodlal tréner Hronec k striedaniu postu univerzála. Jakubova nahradil Tholt... V doterajšej sezóne jedna z dvoch nových posíl chemesákov veľa príležitosti nedostávala, no deň D predsa len prišiel. Ako striedajúci hráč bol Peter Tholt humenským vodcom a pripísal si 20 bodov. "Musím sa priznať, že som myslel, že nastúpim do základnej zostavy. Miro Jakubov teraz nemá veľkú formu, no príležitosť čoskoro prišla. Cítil som sa veľmi dobre a som rád, že moja pohoda sa preniesla aj na palubovku. Potvrdili sa slová trénera, že sme lepší ako Kraljevo, bolo to iba v nás a my sme dokázali svoje kvality aj zúročiť. Hrali sme veľmi dobre a v niektorých chvíľach sa mi z našich úspešných akcií v očiach objavili až slzy," boli prvé slová humenského univerzála, ktorý prišiel pod Vihorlat spolu s Ondrušekom pred sezónou z poľského angažmán. Výsledných 20 bodov na jeho konte znamenalo absolutórium. "Takýto zápas som už potreboval. Vyhecoval som sa, veril som si, že loptu "položím" za akejkoľvek situácie, nakoniec som pokazil vlastne iba jedinú akciu. Konečne som sa uchytil a verím, že aj tréner už bude mať vo mne väčšiu dôveru," vyjadril prianie Peter Tholt.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.