Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Úspech Spišiaka Ivana Murka na vrcholnom podujatí plaveckej elity na Slovensku

Sportnet|Publikované 11. nov 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves - V sobotu sa konali v Púchove prestížne plavecké preteky s kvalitne obsadenými disciplínami vo všetkých kategóriách mužov, žien a

dorastu - Euroswim 2002. Na tomto podujatí sa môžu zúčastniť len pozvaní plavci, na základe výkonu. Jediným Spišiakom, ktorý sa dostal na štartovú listinu plnú zvučných domácich i zahraničných mien, bol Ivan Murko z Klubu plávania Spišská Nová Ves, momentálne študujúci v Prahe a hosťujúci za USK Praha.

Ivan Murko plával štyri disciplíny, z ktorých si v dvoch prekonal osobné rekordy. V disciplíne 50m VS zaplával Ivan čas 24,72 s, ktorým obsadil 3. miesto v kategórii dorastu, 5. miesto zo slovenských účastníkov a 8. miesto zo všetkých štartujúcich. V ďalšej disciplíne 100m VS si Ivan zlepšil osobný rekord o neuveriteľných 2,05 s a časom 54,97 s obsadil veľmi pekné jedenáste miesto z 21 štartujúcich, keď za sebou nechal aj Kaňuka, momentálneho šprintéra číslo jedna na 50 VS .

K dosiahnutým časom a priebehu pretekov nám Ivan Murko povedal: "Od septembra trénujem v Prahe na plavárni v Podolí u trénerky Passerovej a plávam denný objem 8-9 km, čo je asi trojnásobok denného objemu, ktorý som plával na Spiši, takže niekde sa to prejaviť muselo. Som nesmierne rád, že časy klesajú a robím si osobné rekordy. Plával som ešte 50m M, ale časom 28,27 s som si rekord neurobil, podobne ako na 100 PP časom 1.05,43 s. Som typ šprintéra a vidno to aj na výkonoch. Ináč tieto preteky mi dali veľa, hlavne to, že som sa mohol otestovať pred nadchádzajúcimi M-SR, ktoré budú o 21 dní v Trenčíne a kde chcem už jednoznačne medailu. Zároveň som rád, že som dosiahnutými časmi v krauli potešil mojich trénerov Mireka v Spišskej Novej Vsi a Passerovú v Prahe."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.