Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

USA a Rusko sa pustili do boja už pred zápasom

Nicole Vaidišová bude Češkám v bojoch o postup do prvej svetovej skupiny proti Španielsku chýbať. Lekári u nej objavili ľahkú formu mononukleózy. (Autor: SITA/AP)
Prokop Slováček|Publikované 13. júl 2007 o 22:00

Po víkende budeme poznať dvoch finalistov Pohára federácie. V semifinále USA privíta Rusko, a talianske hráčky, obhajkyne vlaňajšieho prvenstva, sa doma stretnú s Francúzskom.

BRATISLAVA. Semifinále medzi USA a Ruskom poskytlo ešte pred jeho začiatkom viac tém, o ktorých sa diskutovalo.

Najprv mal problémy s udelením víza nehrajúci kapitán Šamil Tarpiščev. Vraj nie po prvý raz, Američanom ležia na srdci jeho údajné kontakty s ruskou mafiou.

Tarpiščev dokonca žiadal o zmenu dejiska stretnutia, z Vermontu ho chcel presunúť na neutrálnu pôdu.

„Len si predstavte, že by sme nepustili do Ruska nehrajúcu kapitánku USA. Veď by z toho bol medzinárodný škandál,“ povedal Tarpiščev pre agentúru Reuters. K nevyhnutnému dokladu sa dostal až vo štvrtok. „Bol to pekelný týždeň. Len som sedel doma na zadku a čakal.“

Hviezdy odriekli účasť, dočkali sa kritiky

Šláger tenisových veľmocí sa bude musieť zaobísť bez troch hviezd. Serenu Williamsovú nepustia na kurt zdravotné problémy s lýtkom a zápästím, na druhej strane budú chýbať Maria Šarapovová a Svetlana Kuznecovová. Obe vyradilo boľavé rameno, no najmä Šarapovová si vyslúžila ostrú kritiku. Fanúšikovia jej vyčítajú, že stále reprezentáciu odsúva na druhé miesto a obhajuje si len svoje vlastné záujmy. Vraj chcela byť v ruskom tíme len preto, aby mohla štartovať na OH v Pekingu.

Najďalej v kritike zašiel ruský šéftréner Vladimir Kamelzon v rozhovore pre denník Izvestija. „Zabudnite na jej sľuby. Jej hlavným sponzorom sú Američania a nikdy by jej za Rusko nedovolili hrať,“ cituje jeho slová agentúra ČTK.

„Lekári mi odporučili od­dych,“ bránila sa Šarapovová.

Druhé semifinále Taliansko - Francúzsko sa pripravovalo v tichosti. Len nečakaná finalistka Wimbledonu Marion Bartoliová odriekla účasť potom, čo nehrajúci kapitán odmietol účasť jej otca.

Vaidišovú vyradila mononukleóza

České tenistky, ktoré vďaka aprílovému víťazstvu v Bratislave nad Slovenskom postúpili do bojov o účasť vo Svetovej skupine (osem najlepších tímov) museli stráviť veľmi nepríjemnú správu.

Ich jednotka a svetová desiatka Nicole Vaidišová na súboj do Španielska neodcestovala. Lekári sa snažili liečiť jej ľahké nachladnutie, vyšetrenia však ukázali, že ide o ľahkú formu mononukleózy. Tenis musí ísť bokom, česká hráčka si musí dopriať dva až tri týždne absolútneho pokoja.

Autor: Prokop Slováček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.