Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

US Open: z našich najďalej je Gajdošová

Sportnet|2. sep 2006 o 00:00

NEW YORK, BRATISLAVA - Vo štvrtkovom zápase 2. kola na grandslamovom turnaji US Open v New Yorku (dotácia 18,585 mil. USD) prehrala slovenská tenistka Daniela Hantuchová s domácou Američankou Serenou Williamsovou 5:7, 3:6. Jedinou zástupkyňou nášho tenisu

Devätnásťročná slovenská tenistka Jarmila Gajdošová sa prvý raz vo svojej kariére dostala do 3. kola grandslamového turnaja. V súboji o postup do osemfinále US Open ju dnes čaká turnajová dvanástka Dinara Safinová z Ruska. FOTO - TASR/EPA

NEW YORK, BRATISLAVA - Vo štvrtkovom zápase 2. kola na grandslamovom turnaji US Open v New Yorku (dotácia 18,585 mil. USD) prehrala slovenská tenistka Daniela Hantuchová s domácou Američankou Serenou Williamsovou 5:7, 3:6. Jedinou zástupkyňou nášho tenisu v dvojhrách tak zostala Jarmila Gajdošová, ktorá v 2. kole zdolala Ukrajinku Viktoriu Kutuzovovú 6:3, 7:6 (5). V dnešnom zápase o postup do osemfinále narazí na turnajovú dvanástku Rusku Dinaru Safinovú. Dominik Hrbatý a Martina Suchá vypadli už v 1. kole.

Na ústrednom štadióne Arthura Asha mala Hantuchová výborný štart, v I. sete viedla 3:0, 4:1 a ešte 5:2. Veľkú šancu však nevyužila. Bývalá svetová jednotka S. Williamsová sa postupne rozohrala, získala sedem gemov za sebou. Vyhrala prvý set, v druhom sete viedla 2:0, a hoci Hantuchová kládla odpor, zápas už nepustila z rúk.

Serena Williamsová upravila pomer vzájomných zápasov s našou jednotkou na 5:1. Daniela sa v posledných štyroch rokoch v New Yorku vždy dostala najmenej do 3. kola. Teraz doplatila na ťažký žreb. "Do stavu 5:2 som hrala veľmi dobre, súperku som naháňala po dvorci - to na ňu platí. Škoda môjho podania za stavu 5:3, keď som zahrala zopár nie najmúdrejších výmen. Potom sa súperka dostala do zápasu a nasledoval zvrat. Taktiku som nedodržala v celom zápase," priznala Hantuchová.

Devätnásťročná Gajdošová sa prvý raz v kariére dostala do 3. kola grandslamového turnaja: "V súboji s Kutuzovovou som v druhom sete trochu znervóznela a skomplikovala som si situáciu. V zápase s favorizovanou Safinovou už môžem hrať uvoľnene, pokúsim sa o prekvapenie."

Dominik Hrbatý vypadol zo súťaže aj vo štvorhre, s Michalom Mertiňákom podľahli rakúskemu páru Knowle - Melzer 2:6, 1:6.

Najväčší vzruch priniesol zápas 2. kola dvojhry mužov Agassi - Baghdatis. Americký veterán, ktorý sa lúči s kariérou, viedol 2:0 na sety, ale mladý Cyperčan chytil druhý dych, vo štvrtom sete obrátil nepriaznivý stav 0:4, a tak sa za stavu 2:2 rozhodovalo v piatom sete. Tridsaťšesťročný Agassi mal aj po zdravotných ťažkostiach s chrbtom dosť síl a v dráme vyhral 7:5. V treťom kole sa stretne s nemeckým kvalifikantom Benjaminom Beckerom.

V dvojhre žien je prekvapením prehra turnajovej osmičky Martiny Hingisovej zo Švajčiarska s Francúzkou Virginie Razzanovou 2:6, 4:6.

Súvisiace články