Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

US Open - Vo dvojhre aj s kvalifikáciou zrejme 9 Slovákov

SITA|Publikované 14. aug 2008 o 12:50

NEW YORK 14. augusta (SITA) - V súťažiach dvojhry mužov a žien na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (25. augusta - 7. septembra, celková dotácia 20,6 milióna USD, tvrdý ...

NEW YORK 14. augusta (SITA) - V súťažiach dvojhry mužov a žien na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (25. augusta - 7. septembra, celková dotácia 20,6 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf II) sa aj s kvalifikáciou (19. - 22. augusta) zrejme predstaví 9 slovenských tenistov.

Dominik Hrbatý má na základe tzv. chráneného renkingu (70. miesto) právo účasti priamo v hlavnej súťaži. O postup do nej by mali bojovať Lukáš Lacko, Karol Beck a podľa najnovších neoficiálnych informácií aj Ivo Klec, ktorý sa od 28. júla, keď bola uzávierka prihlášok na základe vtedajšieho renkingu, posunul "nad čiaru". Tesne pod ňou sa v rámci kvalifikácie dvojhry žien zatiaľ nachádza Zuzana Kučová, ktorej mladšia sestra Kristína dostala voľnú kartu do eliminácie vďaka svojmu vlaňajšiemu triumfu v juniorskej časti týchto medzinárodných otvorených majstrovstiev USA. Nárok objaviť sa priamo vo "veľkom pavúku" v areáli Billie Jean King National Tennis Center v Corona Parku v newyorskom Flushing Meadows majú Daniela Hantuchová, Dominika Cibulková (obe budú nasadené) a Magdaléna Rybáriková. Žreb kvalifikácie sa uskutoční v pondelok 18. augusta o 18.00 h miestneho času, teda o polnoci na utorok SELČ.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.