Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

US Open: Suchá nestačila na Čakvetadzeovú

SITA|Publikované 30. aug 2006 o 17:51

NEW YORK 30. augusta (SITA) - Slovenská tenistka Martina Suchá nepostúpila do 2. kola dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open v New Yorku (dotácia 18,585 mil. USD). Dvadsaťpäťročná Slovenka ...

NEW YORK 30. augusta (SITA) - Slovenská tenistka Martina Suchá nepostúpila do 2. kola dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open v New Yorku (dotácia 18,585 mil. USD). Dvadsaťpäťročná Slovenka nestačila v stredajšom súboji 1. kola vo Flushing Meadows na 23. nasadenú ruskú tenistku Annu Čakvetadzeovú a podľahla jej hladko 4:6, 1:6. Rodená Novozámčanka sa vo svojej šiestej účasti v New Yorku v rade po druhý raz lúčila už úvodnom kole. Maximom Suchej v New Yorku zostáva 3. kolo z roku 2001.

Z trojice slovenských zástupcov zatiaľ postúpila do 2. kola US Open 2006 len Jarmila Gajdošová. Okrem Suchej ešte v pondelok neuspel v súboji 1. kola aj Dominik Hrbatý. V hre bude v 1. kole v stredu ešte slovenská ženská jednotka Daniela Hantuchová.

Dvojhra - 1. kolo:

Martina Suchá (SR) - Anna Čakvetadzeová (23-Rus.) 4:6, 1:6

Suchá (65. v rebríčku WTA Tour) v úvode držala s favorizovanou súperkou krok až do stavu 2:2. Potom jej 19-ročná Ruska ušla na 5:2. Slovenka ešte zabojovala a znížila na 4:5, ale v závere I. setu neudržala svoj servis a prehrala ho 4:6. Druhé dejstvo bolo už jednoznačnou záležitosťou 29. hráčky sveta Čakvetadzeovej, ktorá ho vyhrala 6:1. Jediný gem získala Suchá za stavu 0:5 a odvrátila tým hroziaceho "kanára".