Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

US Open - Päť Slovákov už pozná súperov v kvalifikácii

SITA|Publikované 19. aug 2008 o 05:49

NEW YORK 19. augusta (SITA) - Päť slovenských zástupcov v kvalifikácii dvojhry na tenisovom US Open v New Yorku (25. 8. - 7. 9., celková dotácia 20,6 mil. USD, tvrdý povrch DecoTurf II) už pozná súperov ...

NEW YORK 19. augusta (SITA) - Päť slovenských zástupcov v kvalifikácii dvojhry na tenisovom US Open v New Yorku (25. 8. - 7. 9., celková dotácia 20,6 mil. USD, tvrdý povrch DecoTurf II) už pozná súperov v 1. kole. Pondelkový žreb rozhodol o tom, že slovenská mužská jednotka Karol Beck si na úvod svojho vystúpenia na záverečnom grandslamovom turnaji roka zmeria sily s Američanom Alexom Claytonom, Lukáš Lacko sa stretne s Britom Alexom Bogdanovicom a Ivo Klec nastúpi proti Rusovi Alexandrovi Kudriavcevovi. V ženskej kvalifikácii sa predstavia sestry Kučové. Staršia Zuzana bude mať v 1. kole za súperku Japonku Tomoko Jonemurovú a mladšia Kristína Britku Naomi Cavadayovú. Kristína Kučová dostala voľnú kartu do eliminácie vďaka svojmu vlaňajšiemu triumfu v juniorskej časti týchto medzinárodných otvorených majstrovstiev USA v tenise. "Súperku poznám, rovnaký ročník ako ja. Už sme spolu odohrali dva zápasy. Hrá sa mi tu dobre, teším sa na zápas," komentovala žreb pre agentúru SITA 18-ročná Kristína Kučová. Jej sestra Zuzana k žrebu poznamenala: "Súperku nepoznám a dúfam, že vydržím odohrať zápas po fyzickej stránke. Len pred pár dňami som dobrala antibiotiká."

V hlavnej súťaži ženskej dvojhry by sa od budúceho týždňa v newyorskom Flushing Meadows mali predstaviť Daniela Hantuchová, Dominika Cibulková (obe budú nasadené) aj Magdaléna Rybáriková a v mužskej dvojhre vďaka chránenému renkingu Dominik Hrbatý.

Kvalifikácia dvojhry na US Open sa začína v utorok o 17.00 h SELČ. Hneď v prvý deň sa predstavia Ivo Klec a obe sestry Kučové.


Žreb slovenských hráčov v 1. kole kvalifikácie dvojhry na US Open 2008:


MUŽI

Karol Beck (SR) - Alex Clayton (USA)

Lukáš Lacko (SR) - Alex Bogdanovic (V. Brit.)

Ivo Klec (SR) - Alexander Kudriavcev (Rus.)


ŽENY

Kristína Kučová (SR) - Naomi Cavadayová (V. Brit.)

Zuzana Kučová (SR) - Tomoko Jonemurová (Jap.)


Program slovenských tenistov v utorok 19. 8.


ŽENY

Kristína Kučová (SR) - Naomi Cavadayová (V. Brit.) - dvorec č. 12, prvý zápas, začiatok o 17.10 h SELČ

Zuzana Kučová (SR) - Tomoko Jonemurová (Jap.) - dvorec č. 8, štvrtý zápas, po polnoci SELČ


MUŽI

Ivo Klec (SR) - Alexander Kudriavcev (Rus.) - dvorec č. 17, štvrtý zápas, po polnoci SELČ


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.