Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

US Open: Husárová v osemfinále štvorhry

SITA|Publikované 5. sep 2006 o 08:04

NEW YORK 5. septembra (SITA) - Slovenská tenistka Janette Husárová postúpila v pondelok do osemfinále štvorhry na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open v New Yorku (dotácia 18,585 mil. USD). Pätnásty ...

NEW YORK 5. septembra (SITA) - Slovenská tenistka Janette Husárová postúpila v pondelok do osemfinále štvorhry na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open v New Yorku (dotácia 18,585 mil. USD). Pätnásty nasadený slovensko-ruský pár Janette Husárová - Jelena Lichovcevová si poradil s rusko-rumunskou dvojicou Anastasia Rodionovová - Andrea Vancová hladko 6:3, 6:1. Súperom Husárovej s Lichovcevovou v boji o postup do štvrťfinále bude tretí nasadený zimbabwiansko-austrálsky pár Cara Blacková - Rennae Stubbsová.

So súťažou vo štvorhre sa na rozdiel od Husárovej rozlúčila Daniela Hantuchová. Spoločne s Japonkou Ai Sugijamovou ako štvrtý nasadený pár nestačili na francúzsko-ruskú dvojicu Nathalie Dechyová - Vera Zvonarevová a podľahli 6:3, 4:6, 2:6. V juniorskej súťaži vo štvorhre postúpil do 2. kola Andrej Martin spolu s Čechom Michalom Konečným, v 1. kole tesne prehrala Réka Zsilinszká po boku Američanky Stefanie Nunicovej.


Slováci - pondelkový súhrn z US Open 2006:


ŽENY / 2. kolo štvorhry

Daniela Hantuchová, Ai Sugijamová (4-SR/Jap.) - Nathalie Dechyová, Vera Zvonarevová (Fr./Rus.) 6:3, 4:6, 2:6


Janette Husárová, Jelena Lichovcevová (15-SR/Rus.) - Anastasia Rodionovová, Andrea Vancová (Rus./Rum.) 6:3, 6:1


JUNIORKY / 1. kolo štvorhry

Stefanie Nunicová, Réka Zsilinszká (USA/SR) - Sacha Jonesová, Lena Litvaková (N. Zél./USA) 6:4, 4:6, 6:7 (1)


JUNIORI / 1. kolo štvorhry

Michal Konečný, Andrej Martin (7-ČR/SR) - Gastao Elias, Pedro Sousa (Portug.) 6:4, 6:2


Súvisiace články