Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

US Open: Dnes v akcii ženské trio, Suchá dvakrát

SITA|30. aug 2006 o 07:54

NEW YORK 30. augusta (SITA) - Kompletný utorkový program na záverečnom grandslamovom tenisovom turnaji roka US Open v New Yorku (dotácia 18,585 mil. USD) presunuli v dôsledku neutíchajúceho dažďa na ...

NEW YORK 30. augusta (SITA) - Kompletný utorkový program na záverečnom grandslamovom tenisovom turnaji roka US Open v New Yorku (dotácia 18,585 mil. USD) presunuli v dôsledku neutíchajúceho dažďa na stredu. V utorok stačili na "betónových" dvorcoch vo Flushing Meadows rozohrať iba deväť plánovaných stretnutí 1. kola dvojhry, ale nedokončili ani jedno. Najďalej sa dostal súboj svetovej ženskej jednotky Francúzky Amélie Mauresmovej s Nemkou Kristinou Barroisovou. Prvý set vyhrala Francúzka 6:1, v druhom ale pred definitívnym odchodom do šatní prehrávala 2:5.

Presunutie utorkového diania na stredu zasiahlo aj do programu slovenského ženského tria, ktoré sa malo predstaviť v úvodnom kole dvojhry. Slovenky by mali byť v stredu v hre znova, ale začiatky ich stretnutí sa poposúvali. Najskôr by sa mala dostať k slovu Jarmila Gajdošová, ktorej súboj s americkou držiteľkou voľnej karty, ešte nie 17-ročnou Alexou Glatchovou, by mal po 17.00 h SELČ začínať program na dvorci číslo 6. Slovenská dvojka Martina Suchá a jej zápas s 23. nasadenou Ruskou Annou Čakvetadzeovou by mal prísť na rad ako druhý na dvorci číslo 5, cca po 19.30 h SELČ. Favoritkou je 19-ročná a 23. nasadená ruská hráčka, ktorá však zo svojich posledných dvoch súbojov pred US Open na okruhu WTA v Montreale a New Havene musela odstúpiť pre zranenie.

Slovenská jednotka Daniela Hantuchová začne svoje šieste newyorské vystúpenie zrejme až neskoro v noci SELČ, lebo jej zápas s Američankou Bethanie Mattekovou zaradili ako štvrtý v poradí na dvorec číslo 10. Keďže sa už rozbiehajú aj deblové súťaže, Martina Suchá by sa mala v stredu predstaviť dvakrát. Okrem singla aj v 1. kole štvorhry po boku Češky Kláry Zakopalovej-Koukalovej proti ukrajinskej dvojici Aľone a Kateryne Bondarenkovým.

Celkovo je podľa nového rozpisu v stredu na US Open 2006 v New Yorku vrátane dohrávok na programe 40 zápasov 1. kola dvojhry mužov, 32 zápasov 1. kola dvojhry žien a niekoľkými zápasmi rozohrajú aj súťaže v mužskej a ženskej štvorhre. V nočnom programe na dvorci Arthura Ashea by mali odohrať aj jediný súboj 2. kola dvojhry mužov medzi Američanom Andym Roddickom (9.) a Dánom Kristianom Plessom.


Stredajší program slovenských tenistov na US Open 2006:


ŽENY / 1. kolo dvojhry

Jarmila Gajdošová (SR) - Alexa Glatchová (USA) - dvorec č. 6. prvý zápas, začiatok o 17.10 h SELČ

Martina Suchá (SR) - Anna Čakvetadzeová (23-Rus.) - dvorec č. 5. druhý zápas, cca po 19..30 h SELČ

Daniela Hantuchová (17-SR) - Bethanie Matteková (USA) - dvorec č. 10, štvrtý zápas, cca po 23.00 h SELČ


1. kolo štvorhry:

Martina Suchá, Klára Zakopalová-Koukalová (SR/ČR) - Aľona Bondarenková, Kateryna Bondarenková (Ukr.) - dvorec č. 15, štvrtý zápas, cca po 23.00 h SELČ


Súvisiace články