Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

US Open bez Venus Williamsovej

SITA|26. aug 2006 o 09:39

NEW YORK 26. augusta (SITA) - Americká tenistka Venus Williamsová sa odhlásila z grandslamového turnaja US Open, ktorý sa už v pondelok začína v New Yorku. Dvojnásobná víťazka tohto podujatia z rokov ...

NEW YORK 26. augusta (SITA) - Americká tenistka Venus Williamsová sa odhlásila z grandslamového turnaja US Open, ktorý sa už v pondelok začína v New Yorku. Dvojnásobná víťazka tohto podujatia z rokov 2000 a 2001 uviedla ako dôvod nedoliečené zranenie ľavého zápästia, ktoré ju sužuje už od Wimbledonu. V pavúku dvojhry nahradí pôvodne tridsiatu nasadenú Venus Williamsovú Ruska Vera Zvonarevová (teraz č. 33), ktorá sa v 1. kole stretne s Poľkou Martou Domachowskou. „New York a tento turnaj milujem, mám naň kopu krásnych spomienok. Teraz si však musím dať pauzu a doliečiť sa. O rok však určite budem späť,“ komentovala 26-ročná Američanka. US Open bude už tretím grandslamovým podujatím v rade, kde bude chýbať aspoň jedna zo sestier Williamsových. Na Roland Garros v Paríži a na wimbledonskej tráve v Londýne chýbala Serena.

Venus Williamsová sa podľa jej agenta Carlosa Fleminga zúčastní aspoň na slávnostnom otvorení tohtoročného podujatia vo Flushing Meadows, počas ktorého areál slávnostne premenujú podľa legendárnej Billie Jean Kingovej.


Súvisiace články