Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

US Open - 3. kolo: Hantuchová/Sugiyama - Zi Yan/Jie Zheng 3:6, 6:3, 5:7

Sportnet|Publikované 5. sep 2005 o 19:27

New York 5. septembra (SME) - Daniela Hantuchová a jej deblová kolegyňa Ai Sugiyama nastúpili na zápas 3. kola US Open proti čínskemu páru Zi Yan/Jie Zheng.

Na rakety Číňaniek sa razom začala vkrádať neistota, čo súperky využili brejkom. Zi Yan a Jie Zheng však zabojovali a požičané súperkám vrátili. Aby toho nebolo málo, tak sa nasledujúca hra taktiež skončila prerazeným podaním, čo už čínsky pár veľmi ťažko niesol, ale nevzdal sa a za nepriaznivého stavu 2:4 najprv využil svoje podanie a vzápätí štvrtým brejkom v sete stav vyrovnal, aby ho následne potvrdil - 5:4. Pred desiatou hrou sa tak psychická výhoda opäť preniesla na nenasadený pár, čo Zi Yan a Jie Zheng náležite pretavili do dvoch brejkov, z ktorých ale nevyťažili nič. To favorizovaný slovensko-japonský pár nenechal tak a vyrovnal na 5:5. Dráma pokračovala ďalej s úspešnejším koncom pre Číňanky, ktoré najprv získali hru pri svojom a vzápätí aj pri podaní súperiek.

Daniela Hantuchová sa tak po dvojhre rozlúčila s turnajom aj v ženskej štvorhre. Na US Open však pokračuje v mixe, kde spoločne s Indom Mareshom Bhupathim postúpila už do štvrťfinále.

Daniela Hantuchová (SVK)/Ai Sugiyama (JAP) - Zi Yan (CHI)/Jie Zheng (CHI) 3:6, 6:3, 5:7

Súvisiace články