Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Uruguajčania žiadajú pre korupčnú aféru zrušenie Suarezovho trestu

Luis Suarez (v bielom) dostal deväťzápasový dištanc vzťahujúci sa na medzinárodné konfrontácie za uhryznutie Giorgia Chielliniho (v modrom). (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 29. máj 2015 o 10:32

Útočník FC Barcelona dostal po vlaňajšom uhryznutí Taliana Giorgia Chielliniho na MS v Brazílii deväťzápasový dištanc vzťahujúci sa na medzinárodné konfrontácie.

MONTEVIDEO. Uruguajská futbalová asociácia (MUFP) požiadala Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA) o zrušenie trestu pre Luisa Suareza.

Dôvodom žiadosti je korupčná aféra vysokopostavených predstaviteľov FIFA. Čelní predstavitelia uruguajského futbalu sa domnievajú, že vymeranie trestu pre Suareza mohlo byť ovplyvnené.

V komisii, ktorá vlani udelila Suarezovi trest, sedel aj prezident Venezuelskej futbalovej federácie a jeden zo zatknutých funkcionárov v korupčnej afére Rafael Esquivel.

"Súčasné skutočnosti vrhajú na niektoré rozhodnutia zo strany FIFA za posledné roky veľmi zlý tieň," cituje agentúra Reuters slová právneho poradcu uruguajského futbalu Ernesta Liottiho.

"Nemáme istotu, že udelenie trestu prebehlo nelegálne, ale nikto nám nemôže v tejto chvíli garantovať, že to tak nebolo," dodal Liotti.

Suarezovo uhryznutie Giorgia Chielliniho.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články