Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Úroveň duelu Cassovia - AGM zodpovedala postaveniu v tabuľke

Sportnet|Publikované 3. nov 2002 o 23:00

Košice - Basketbalová liga žien pokračovala v sobotu stretnutiami 6. kola. Stretnutie Istrobanka - Poprad (84:71) predohrali už v piatok.CBK

CBK Cassovia Košice - AGM COGEN Banská Bytrica 64:48 (7:17, 31:26, 44:37)

Súboj na palubovke Cassovie žiadnu basketbalovú krásu nepriniesol a ukázalo sa, že postavenie oboch súperov tabuľke nie je náhodné. Košičanky nastúpili v základnej zostave bez kapitánky Imbergerovej, ktorá mala v týždni zdravotné problémy. Nahradila ju mladučká Jurčenková. Priestor teda dostala domáca omladina, ktorá sa síce snažila, ale nervozita jej zväzovala ruky, a tak z hry Cassovie v úvodnej štvrtine boleli oči. Výsledný efekt hovorí za všetko - hneď v úvode zaznamenala trojku Krasnočková a potom už len zo šestiek štyrikrát presne mierila Jurčenková a inak nič, len samé hluché minúty. Jedeiný kôš z hry za desaťz minút svedčí o naozaj žalostnej streľbe. Do druhej štvrtiny už nastúpila Imbergerová a Cassovia postupne otáčala nepriaznivý vývoj. V 15. minúte už domáce po trojke Karnayovej viedli 21:20. Práve zo streľby spoza trojkového oblúka v tejto časti hry Košičanky ťažili, úspešné boli trikrát.

Po zmene strán sa Bystričanky dotiahli rozdiel troch bodov, ale viac im domáce nedovolili. Rozhodnutie padlo na začiatku poslednej štvrtiny, keď východniarky šesťbodovou šnúrou natiahli náskok na 50:37. AGM sa vyfaulovala najlepšia strelkyňa Petríková a Košičanky už dôležité víťazstvo v závere bez väčších problémov kontrolovali.

Najviac bodov: Jurčenková 12, Imbergerová 11, Timková,

Markotánová a Karnayová po 9 - Petríková 17, Chlebovcová 8, Magerčiaková a Horónyová po 6. TH: 24/20 - 17/10, fauly: 18 - 21, trojky: 4 - 6, rozhodovali: Hricišin a Pipiška, 150 divákov. Štvrtiny: 7:17, 24:9,

13:11, 20:11.

SCP Ružomberok - Delta V.O.D.S. Košice 88:52 (29:14, 48:24, 70:39)

Hráčky SCP začali napĺňať úlohu favorita od úvodného

rozskoku a už po prvej štvrtine viedli 15-bodovým rozdielom. Aj v ďalšom priebehu mali Ružomberčanky navrch a súperkám z Košíc prakticky nič nedovolili. Domáce nakoniec triumfovali 88:52, najlepšou strelkyňou bola česká legionárka Pavlíčková, autorka 22 bodov.

Najviac bodov: Pavlíčková 22, Kováčová a Veselová po 14 - Škvareková 20, Garčárová 11, Šodová 10, TH: 22/16 - 16/14, fauly: 19 - 17, trojky: 4 - 2, rozhodovali: Janáč a Matejčík, 1350 divákov. Štvrtiny: 29:14, 19:10,

22:15, 18:13.

UMB Banská Bystrica - Slovan Jopa Bratislava 62:53 (12:11, 33:32, 50:47), najviac bodov: Belanská 19, Kameníková 18 - Sabová 16, Borovičková 10.